UFC

Zaskakująca różnica wagi? Wiemy, jaką przewagę kilogramów Khamzat Chimaev miał w oktagonie nad Gilbertem Burnsem!

Wygląda na to, że Khamzat Chimaev jednak nie jest tak ogromnym półśrednim, jak przyjęło się uważać – przynajmniej pod kątem wagi w dniu walki.
W drodze do walki Khamzata Chimaeva z Gilbertem Burnsem – wygranej przez tego pierwszego po wojnie jednogłośną decyzją sędziowską – która odbyła się podczas zeszłotygodniowej gali UFC 273 w Jacksonville, często zwracano uwagę, że Wilk będzie miał po swojej stronie sporą przewagę masy i siły. Z powodzeniem wojował już bowiem w wadze średniej, podczas gdy Durinho przez wiele lat występował w kategorii lekkiej.

Jak tam sytuacja miała się w oktagonie pod kątem siłowym, nie do końca wiadomo – może poza uwagą Chimaeva, że Burns nie był silny zapaśniczo – ale dowiedzieliśmy się właśnie, jaką wagę obaj zawodnicy wnieśli do oktagonu. Wilk zdradził swoją wagę w studio ESPN po gali.
– Ważyłem jakieś 86 kilogramów (190 funtów) – powiedział. – Przybrałem jakieś 9 kilogramów (20 funtów).

– Nie wiem, czy będę miał tutaj jakąś przewagę w przyszłości. Nie wydaje mi się, żebym był za duży dla tego gościa. Gość jest niższy, ale też jest duży jak na tę kategorię.

Ile natomiast ważył w dniu walki Brazylijczyk? Tutaj rąbka tajemnicy uchylił Jon Anik, który gościł w najnowszej odsłonie podcastu UFC Unfiltered.

– Zdradzę, że gdy weszli do oktagonu, dzieliło ich tylko 10 funtów wagi (4,5 kg) – powiedział Anik. – Nie było więc tak, jak niektórzy sądzili, że Khamzat na drugi dzień nabierze mnóstwo masy.

Oznacza to, że Burns ważył w oktagonie 180 funtów, w porównaniu do 190 Chimaeva – innymi słowy, 81,5 kg do 86 kg.

Jak waga Czeczena przedstawia się na tle innych półśrednich? Otóż, dzięki Stanowej Komisji Sportowej z Kalifornii możemy porównać go do takich półśrednich jak Nate Diaz, Michael Chiesa, Carlos Condit czy były mistrz Bellatora Douglas Lima.Stocktoński bad boy do walki z Anthonym Pettisem wniósł tyle samo co Gilbert Burns w sobotę – 180 funtów (81,5 kg). Michael Chiesa w starciu z Carlosem Conditem ważył 188 funtów (85,2 kg), a Urodzony Zabójca – 184,5 funtów (83,7 kg).

Wszystkich w tyle zostawia natomiast Douglas Lima, który w trylogii z Andreyem Koreshkovem w 2018 roku ważył aż 192,6 funta, czyli 87,3 kg.
Khamzat Chimaev od początku przygody z UFC przebąkuje o pasach mistrzowskich nie dwóch, a trzech kategorii wagowych – półśredniej, średniej i półciężkiej. Póki co skupia się jednak na 170 funtach.

Czeczen mierzy obecnie w mistrzowskie starcie z Kamaru Usmanem, choć pozostaje też otwarty na potyczki z Colbym Covingtonem i Leonem Edwardsem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button