KSWPolskie MMA

„Zapowiedział, że rematch jest jak najbardziej możliwy” – Lewandowski i Soldić zabrali głos nt. potencjalnego rewanżu

Wygląda na to, że zarówno Roberto Soldić, jak i Martin Lewandowski nie wykluczają rewanżu tego pierwszego z Mamedem Khalidovem.
Gdy kilka miesięcy temu Roberto Soldić po ubiciu Patrika Kincla w drugiej obronie pasa wagi półśredniej rzucił wyzwanie dzierżącemu wówczas tron 84 kilogramów Mamedowi Khalidovowi, od razu zaproponował Czeczenowi dwie walki – bez względu na wynik pierwszej.
W drodze do gali KSW 65, gdzie doszło do czeczeńsko-chorwackiego pojedynku, także współwłaściciel polskiego giganta Martin Lewandowski snuł wizję rewanżu.

– Roberto już zadeklarował to publicznie, że jeżeli wygra, to w pierwszej kolejności daje Mamedowi szansę rewanżu, więc to jest fajna i ciekawa deklaracja – powiedział polski promotor w rozmowie z WP Sportowe Fakty w drodze do gali. – I na pewno zamierzamy z niej korzystać, jeżeli takowa sytuacja się wydarzy.

Scenariusz ten – tj. jego pierwsza część – sprawdził się. W sobotę w Gliwicach kapitalnie usposobiony chorwacki Robocop koncertowo rozmontował i w drugiej rundzie brutalnie znokautował Mameda Khalidova, rozsiadając się na tronie kategorii średniej.

Podczas konferencji prasowej po gali podwójnego mistrza zapytano, czy spodziewa się, aby Khalidov zechciał rewanżu.– Nie wiem – odparł Roberto. – Może tak, może nie. Nie wiem. Jestem ponownie gotowy.

Porażkę z Chorwatem Mamed przypłacił poważnymi obrażeniami twarzy. Skończył zawody z połamanym oczodołem i nosem, a dziś przejdzie operację, która może potrwać 5-6 godzin.

Czy Czeczen będzie zainteresowany rewanżowym starciem z Robocopem? Tego póki co nie wiadomo. W rozmowie z dziennikarze Michałem Rogozińskim 41-latek wskazał Andrzeja Grzebyka jako zawodnika, który może sprawić Chorwatowi sporo problemów.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Natomiast wypowiedź Martina Lewandowskiego, jakiej po gali udzielił w rozmowie z Mateuszem Borkiem, może jednak wskazywać na to, że natychmiastowy rewanż nie jest wykluczony.

– Mogę tylko dodać, że Roberto zapowiedział, że rematch jest jak najbardziej możliwy, więc… – powiedział Lewandowski.

Nie wiadomo jeszcze, jak długa przerwa czeka byłego mistrza kategorii średniej. Wśród jego potencjalnych rywali wymieniano też wcześniej Scotta Askhama, któremu obiecał trylogię, oraz… Mariusza Pudzianowskiego.
Z kolei Roberto Soldić po sobotnim zwycięstwie rzucił wyzwanie mistrzowi wagi półciężkiej Tomaszowi Narkunowi, choć w wywiadach po gali nie wykluczył żadnego scenariusza – także tego, w którym jednak zabawi na dłużej w kategorii średniej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button