Bellator

Zapowiedź i typowanie gali Bellator 150 – Kongo vs. Queiroz

Zapowiedź i typowanie karty głównej gali Bellator 150 – Kongo vs. Queiroz.

Pojedynek mistrzowski w kategorii koguciej pomiędzy Marcosem Galvao (17-6-1) a Eduardo Dantasem (17-4) miał być walką wieczoru gali Bellator 150, ale choroba tego pierwszego doprowadziła do przełożenia starcia na inny termin. Poniżej zapowiedź czterech walk z karty głównej.

Ciężka kategoria wagowa: Vinicius Spartan (8-3) vs Cheick Kongo (23-10)

Cheick Kongo jest zawodnikiem będącym u schyłku swojej kariery. Kongo przede wszystkim imponuje sylwetką. Jest fantastycznym stójkowiczem, który w ostatnich czasach mocno skupił uwagę na rozwoju siły i zapasów.

Vinicius Kappke de Queiroz wywodzi się z zapasów. Jest czarnym pasem w Muay Thai, posiada także brązowy pas w brazylijskim jiu-jitsu. Pierwsze starcie obu zawodników miało odbyć się na gali Bellator 106 w finale turnieju kategorii ciężkiej. Jednak wskutek kontuzji Spartan wypadł z walki. Ostatecznie pierwotne starcie finałowe dziewiątego sezonu turniejowego odbędzie się po ponad 2 latach w Kansas.

Lekka kategoria wagowa: David Rickels (16-4) vs Bobby Cooper (12-5)

Bobby Cooper jest wysokim zawodnikiem. Preferuje walki w stójce, w ringu jest mało mobilny i powolny. Walczy dość sztywno. Poprzednią walką Cooper otwierał kartę główną. Druga główna walka wieczoru będzie dla niego najtrudniejszym starciem w karierze.

David Rickels preferuje walki w stójce, ale jest dość statyczny. Główna oś obrony opiera na sile szczęki. The Caveman nie posiada umiejętności, by skutecznie rywalizować o laury w kategorii lekkiej, mimo to prezentuje lepszy od przeciętnego poziom. Zwykle jego walki są otwarte i widowiskowe.

Średnia kategoria wagowa: Francisco France (13-3) vs Kendall Grove (22-15)

Kendall Grove jest zawodnikiem dobrze znanym polskim fanom MMA. Pająk to groźny kickbokser, wykorzystujący wyśmienite warunki fizyczne.

Francisco France jest byłym mistrzem mocnej lokalnej organizacji RFA. W debiucie dla organizacji Bellator pokonał Bena Reitera. France jest bardzo silnym zawodnikiem, który dąży do walki w parterze. Jest posiadaczem czarnego pasa w bjj. W walkach niestrudzenie dąży do celu, jest również niezwykle wytrzymały na trudy walki.

Kobieca musza kategoria wagowa: Rebecca Ruth (5-1) vs Lena Ovchynnikova (10-3)

Lena Ovchynnikova jest siedmiokrotną zwyciężczynią mistrzostw świata w kickboxingu i Muay Thai. Na gali FEN 3 w formule k-1 po wyrównanej walce pokonała Sylwię Juśkiewicz. Jest zawodniczką groźną w stójce. Jej defensywne zapasy są na dość dobrym poziomie, jednak w parterze wykonaną pracę opiera na sile. Jej techniczne umiejętności parterowe są co najmniej wątpliwe.

Rebecca Ruth znacznie odstaje umiejętnościami stójkowymi od rywalki. Ciosy wyprowadza na oślep, bez przygotowania. Zwykle wyprowadza kombinacje wielu pchanych na siłę ciosów. Jest relatywnie słaba fizycznie. Preferuje walki w stójce. Choć całkiem nieźle pracuje w klinczu, to rodzą się wątpliwości wobec umiejętności parowych i grapplerskich.

Moje typy

Cheick Kongo pomimo wielu lat rywalizacji wciąż jest groźnym zawodnikiem. Sądzę, że jego aktualna forma wciąż pozwala mu na rywalizację na wysokim poziomie. Spartan zapewne będzie szukał walki w parterze. Mimo to Kongo powinien poradzić sobie z mniej doświadczonym rywalem.

Cheick Kongo 4.png

Walka Davida Rickelsa z Bobbym Cooperem zapowiada się niezwykle widowiskowo. Zapewne zakończy się nokautem przed czasem. Sądzę, że Rickels wygra, ponieważ posiada większe doświadczenie w walkach i relatywnie silną szczękę.

David Rickels 4.png

Moim zdaniem Kendall Grove nie poradzi sobie z zapaśniczą i

siłową przewagą Francisco France.

Francisco France 4.png

Lenę Ovchynnikovą pokona każda zawodniczka z większymi umiejętnościami parterowymi. Na nieszczęście Rebecca Ruth takich nie posiada.

Lena Ovchynnikova 3.png

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button