KSWPolskie MMA

Zaimponował Maciejowi Kawulskiemu najbardziej! „Wspaniały zawodnik, wielka przyszłość przed nim”

Współdowodzący KSW Maciej Kawulski przyznał, że był pod dużym wrażeniem występu Adama Soldaeva, któremu wróży świetlaną przyszłość.
W miniony piątek uznawany za jeden z największych trenujących nad Wisłą talentów wagi piórkowej Adam Soldaev odniósł drugie zwycięstwo pod sztandarem KSW, w ramach nowosądeckiej gali KSW 75 pokonując jednogłośną decyzją sędziowską Oleksiia Polischuka.

Walczący na co dzień wagę niżej i debiutujący w KSW Ukrainiec tanio jednak skóry nie sprzedał, zawieszający wysoko poprzeczkę Czeczenowi. Jednak fantastycznymi kontrami oraz przewagą zapaśniczą Soldaev utorował sobie drogę do zwycięstwa, mocno przy okazji rozbijając charakternego rywala.
Pod dużym wrażeniem występu Czeczena był oglądający galę z pierwszego rzędu trybun współwłaściciel KSW Maciej Kawulski. Nie pozostawił co do tego wątpliwości w wywiadzie, jakiego udzielił Arturowi Mazurowi z WP Sportowe Fakty.

– Wszyscy zdolni do walki Czeczeni mają to „coś” – powiedział polski promotor. – Mają taki rodzaj magii, który jest urzekający. Jeżeli jest to połączenie pracy z talentem, to zawsze wychodzi z tego coś niesamowitego.

– Adam zdecydowanie ma to „coś”. Bardzo lubię tego chłopaka. Bardzo lubię patrzeć, jak walczy, bo nie znam go prywatnie. Wierzę w niego.

– Było trochę chaosu w tym boksie, ale myślę, że to też jego urok. On jest taki chaotyczny troszkę i mam wrażenie, że w tym chaosie jest jakaś metoda.– Natomiast to, jak nietuzinkowe zapasy prezentuje, jak w dziwny sposób schodzi, zaskakujący, po nogę… Przegląd, taka świadomość do końca walki, że trzeba postawić kropkę nad i.

W wywiadach udzielonych po walce Adam Soldaev potwierdził to, co jak mantrę podczas transmisji powtarzali komentatorzy – że ścinanie wagi do tego pojedynku było dla niego katorgą, która mogła odbić się na jego formie. Nie ma też co do tego wątpliwości Maciej Kawulski.
– Wierzę w jego niedyspozycję i myślę, że gdyby był dysponowany, to ta walka mogłaby się skończyć szybciej – ocenił. – Wielkie gratulacje. To jest wspaniały zawodnik i myślę, że wielka przyszłość przed nim.

Bilans Adama Soldaeva w KSW wynosi obecnie 2-0. Piątkowym zwycięstwem prawdopodobnie zagwarantował sobie awans do czołowej piątki rankingu wagi piórkowej – choć pojedynek ten odbył się w umownym limicie. Tak czy inaczej Soldaev liczy teraz na walki ze ścisłą czołówką dywizji.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button