Bez kategoriiUFC

„Zaczyna to być denerwujące” – Shavkat Rakhmonov odpowiada na porównania z Khamzatem Chimaevem

Robiący furorę w UFC Shavkat Rakhmonov zareagował na próby zestawiania go z Khamzatem Chimaevem.
W minioną sobotą Shavkah Rakhmonov obronił nieskazitelny bilans, odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo przed czasem pod sztandarem UFC. Kazach efektownie i brutalnie rozprawił się z Carlstonem Harrisem w pierwszej rundzie zawodów.
– Czuję się świetnie – powiedział podczas konferencji prasowej po gali. – Gdy wygrywasz, zawsze czujesz się świetnie.

– To był groźny rywal. Miał dwa szybkie skończenia w UFC, ale byłem gotowy na walkę z nim w każdej płaszczyźnie, nie tylko w stójce. Oglądałem jego walki i wiedziałem, że jestem lepszy, bo gdy pracuję w parterze z czołowymi zawodnikami, czuję się pewnie.

Wiktorią tą 27-latek zapewnił sobie awans na 15. miejsce w rankingu wagi półśredniej.

– Jestem gotowy na walkę z dowolnym rywalem z Top 10, Top 15, kogokolwiek mi dadzą – powiedział. – Jeśli nawet nie będzie to ktoś z Top 15, jeśli dadzą mi Michela Pereirę, to będzie bardzo ciekawy rywal, aktywny, mocny. Niedawno pokonał mojego klubowego kolegę Andre Fialho, więc jestem gotowy, aby pokazać swój poziom w walce z nim.– Prawdopodobnie kolejną walkę stoczę latem – dodał. – Wrócę do domu, porozmawiam z drużyną, z trenerem, posłucham ich opinii. Zobaczymy, czy trzeba się spieszyć, czy może trzeba rzucić komuś wyzwanie. Zobaczymy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Efektowna wiktoria Nomada wywołała natomiast lawinę komentarzy na temat jego potencjalnego starcia z innym idącym jak burza, niepokonanym zawodnikiem, Khamzatem Chimaevem. Co o ciągłych porównaniach z Czeczenem sądzi Kazach? O to zapytał go dziennikarz Igor Lazorin.

– Tak, cały czas dopytują mnie o walkę z Chimaevem – powiedział Shavkat. – Jestem już zmęczony tymi pytaniami. Zaczyna to być denerwujące, gdy ciągle pytają cię o tego samego człowieka.
– Powtarzam wszystkim – poczekajcie, nadejdzie na to pora. Nadejdzie czas, że razem się spotkamy, jeśli będziemy wygrywać. Może dojdzie do tego w walce mistrzowskiej.

– Wydaje mi się, że za kilka walk Usman skończy karierę. Chimaev stanie się pretendentem, będzie walczył z kimś o pas, a później dotrę tam ja.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button