Absolute Championship BerkutRosyjskie MMA

Yusuf Raisov vs. Reza Madadi walką wieczoru ACB 92

Nabierający rozpędu i piekielnie utalentowany młody wilk w osobie Yusufa Raisova w swojej pierwszej batalii w kategorii lekkiej pójdzie w tany ze starym lisem – tj. psem – Rezą Madadim.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Yusuf Raisov (13-1) przenosi się do kategorii lekkiej. 23-letni Czeczen zwakował pas kategorii piórkowej i w swoim debiutanckim boju w 70 kilogramach skrzyżuje rękawice z doświadczonym Rezą Madadim (14-6). Do walki, o której doniósł portal MMAFighting.com, dojdzie podczas zaplanowanej na 25 sierpnia w Malmo gali ACB 92.
Czeczeński Wilk znajduje się na fali czterech wiktorii, w tym trzech przed czasem. Ostatnio był widziany w akcji podczas majowej gali ACB 86 w Moskwie, w niespełna trzy minuty rewanżując się Maratowi Balaevowi za jedyną w karierze porażkę i rozsiadając się samodzielnie – bo wcześniej miał już pas tymczasowy – na tronie kategorii piórkowej.

Dla 38-letniego Szalonego Psa będzie to pierwszy pojedynek od rozstania z UFC, a zatem i debiut pod sztandarem ACB. Z amerykańskim gigantem pożegnał się dwoma porażkami przez decyzje – z Joe Duffym oraz Joauimem Silvą.

*****

Analizy TUF 27 – Oskar Piechota vs. Gerald Meerschaert

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button