Bellator

Yoel Romero powalczy o pas, „Pitbull” przed szansą na historyczny wyczyn – dwie mistrzowskie walki gali Bellator 297 ujawnione

Mistrzowskie starcia w kategoriach półciężkiej i koguciej zostały oficjalnie ogłoszone przez organizatorów na okoliczność czerwcowej gali Bellator 297.

Niepokonany pod sztandarem Bellatora mistrz wagi półciężkiej Vadim Nemkov (16-2) w czwartej obronie złota skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do pasa 185 funtów UFC Yoelem Romero (15-6). Pojedynek ten zwieńczy galę Bellator 297, która odbędzie się 16 czerwca w Chicago.

Rosjanin był ostatnio widziany w akcji w listopadzie zeszłego roku, rozbijając na pełnym dystansie Coreya Andersona i tym samym wygrywając też Grand Prix. Wcześniej pokonywał między innymi Phila Davisa czy Ryana Badera.

Yoel Romero ma za sobą trzy występy pod sztandarem Bellatora. W debiucie przegrał niejednogłośnie z Philem Davisem, by następnie w ostatniej sekundzie walki znokautować Alexa Polizziego. We wrześniu zeszłego roku taki sam los zafundował Melvinowi Manhoefowi.

W co-main evencie wydarzenia o trzeci pas mistrzowski organizacji powalczy aktualny czempion 145 funtów i były mistrz wagi lekkiej Patricio Freire (35-5). Brazylijczyk zejdzie do kategorii koguciej, aby tam skrzyżować rękawice z zasiadającym na jej tronie Sergio Pettisem (22-5).

Pitbull w ostatnich sześciu latach doznał jednej li tylko porażki – z AJ-em McKee Jr. – którą zresztą szybko sobie powetował. Ostatnio był widziany w akcji w grudniu ubiegłego roku, podczas gali RIZIN pokonując jednogłośnie Klebera Koike Erbsta.

Sergio Pettis dwoma zwycięstwami w okrągłej klatce Bellatora utorował sobie drogę do pojedynku mistrzowskiego. W maju 2021 roku wypunktował Juana Archuletę, sięgając po pas 135 funtów. W grudniu tego samego roku obronił pas po raz pierwszy, bajecznym obrotowym backfistem nokautując Kyoji Horiguchiego.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button