UFC

Yoel Romero komentuje potarganie kubańskiej flagi przez Michaela Bispinga – video

Michael Bisping harował jak zły, aby w miarę swoich możliwości pokrzyżować Yoelowi Romero szyki w walce z Robertem Whittakerem na UFC 213.

Mistrz kategorii średniej Michael Bisping nie ukrywał, że w starciu Roberta Whittakera z Yoelem Romero o tymczasowy pas mistrzowski, do którego doszło w Las Vegas podczas gali UFC 213, stoi po stronie tego pierwszego.

Okazało się jednak, że Brytyjczyk nie tylko sympatyzował z Australijczykiem, ale też robił, co mógł, aby w trakcie pojedynku irytować, frustrować i denerwować Kubańczyka – a miał ku temu sposobność, bo tak się złożyło, że obserwował walkę, siedząc tuż za narożnikiem Żołnierza Boga.

Po jednej z rund, gdy zmęczony Romero schodził do narożnika, Bisping wyciągnął przygotowaną wcześniej małą kubańską flagę, potargał ją na oczach Yoela i rzucił w jego kierunku.

https://twitter.com/mikedyce/status/883911833832136704

Po walce, zakończonej ostatecznie zwycięstwem na punkty Whittakera, Hrabia wszedł do oktagonu, a chwilę potem ochrona musiała interweniować, by rozdzielić go z Romero.

https://twitter.com/ZPGIFs/status/883915425465204737

Nie wiadomo, kto zainicjował powyższe zamieszanie, ale Bisping w rozmowie z MMAJunkie.com powiedział tak:

Wystawiał mi język, więc tylko odwzajemniłem miłość. Gdy wszedłem do klatki, stałem z tyłu, podczas gdy czytano werdykt. Potem podszedł i w pewien sposób udawał, że mnie zaatakuje. Zareagowałem więc. Na chwilę zrobiło się zamieszanie.
Zapytany natomiast podczas konferencji prasowej po gali o potarganą przez Bispinga flagę, Romero przybrał śmiertelnie poważny wyraz twarzy:

Masz swoją flagę? – zapytał Ariela Helwaniego Kubańczyk.
Tak – odparł Kanadyjczyk.
Kochasz ją?
Tak.
Oddałbyś życie za swoją flagę? Za swój kraj? Ja też.

Szanse na to, by drogi obu skrzyżowały się w oktagonie, są jednak bliskie zeru. Bisping w kolejnej walce pójdzie bowiem w tany z Robertem Whittaakerem lub – czego nadal nie sposób wykluczyć – Georgesem Saint-Pierrem. Biorąc zaś pod uwagę, że zapowiadał też, że stoczy jeszcze w karierze dwie walki, trudno oczekiwać, by w jednej z nich poszedł w bój z Romero.

*****

Robert Whittaker tymczasowym mistrzem, wypunktował Yoela Romero

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button