UFC

Wyniki UFC Wichita: Junior dos Santos ubił Derricka Lewisa – VIDEO

Junior dos Santos uczynił ważny krok na drodze do powrotu do rozgrywki o najwyższe cele w wadze ciężkiej, pokonując Derricka Lewisa w Wichicie.

W walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 4 w Wichicie Junior dos Santos (21-5) znokautował Derricka Lewisa (21-7) w drugiej rundzie.
JDS rozpoczął od mocnego sierpa, ale nie trafił. Lewis ze srogim lowkingiem na wysokości łydki, ale tym samym odpowiada Brazylijczyk. Narożnik instruuje Amerykanina, aby zaatakował, poszedł do przodu. Spięcie! Bomby prują powietrze! Przypadkowy palec w oko autorstwa Cygana. Krótka przerwa. Wznowienie walki. Dos Santos szuka prostego na korpus, ale nie dochodzi. Lewis z latającym kopnięciem na korpus po przekroku. Brazylijczyk odpowiada obrotówką, potem szuka kolejnego kopnięcia, ale ma szczęście, bo kontrująca bomba rywala świszcze mu obok głowy. Sroga prawica dos Santosa dochodzi! Lewis naruszony! Brazylijczyk szuka skończenia, ale inkasuje kontrę i sam o mało nie ląduje na deskach! Walka wraca na środek oktagonu, ale Brazylijczyk szybko ustawia sobie rywala na siatce. Trafia prostym na korpus, potem dokłada lowkinga. Lewis odpowiada kopnięciem okrężnym na korpus. Spędza jednak masę czasu z plecami na siatce, gdzie JDS poluje na srogiego prawego na głowę. Obrotówka na korpus w wykonaniu Brazylijczyka! Trafia soczyście! Amerykanina zgina się w pół! Santos naciera, ale Czarna Bestia ni stąd ni zowąd odpowiada potężnym cepem w kontrze! Dos Santos na deskach, ale wraca szybko na nogi – Lewis nie trafił czysto.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1104590707770167296

Amerykanin rusza do szarży, ale tylko na chwilę – zatrzymuje się i znów zgina w pół, nadal okrutnie naruszony. Dos Santos próbuje wyprostować go frontalem, rusza do ataku, ale Lewis znów odpowiada! W końcu jednak Brazylijczyk rzuca go na siatkę i zasypuje uderzeniami, ale nie jest w stanie skończyć walki.

Od początku drugiej odsłony JDS wrócił do gnębienia rywala prostymi na korpus oraz lowkingami. Lewis cały czas jednak odpowiadał kontrami, rozpuszczając ostre sierpy. Po jednej z akcji był nawet bliski przewrócenia próbującego łapać dystans pod ostrzałem Brazylijczyka, ale nic z tego nie wyszło. Cygan szybko odzyskał rytm, kontynuując metodyczne rozbijanie nieruchliwego rywala. W końcu ustawił go sobie lewym pod soczystego prawego, po którym Lewis okrutnie się zachwiał, potwornie naruszony. Cygan rozpuścił ręce, w końcu posyłając Amerykanina na deski. Tam zasypał go gradem uderzeń, zmuszając sędziego do przerwania walki.

https://twitter.com/SteveKMMA/status/1104588403067084800

Junior dos Santos wygrywa w ten sposób już trzeci z rzędu pojedynek, z przytupem włączając się do rajdu o złoto w wadze ciężkiej.

*****

UFC Wichita: Lewis vs. JDS – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button