UFC

Wyniki UFC Tampa: Marlon Vera zajechał i ubił Andre Ewella – VIDEO

Marlon Vera nie zwalnia tempa – Ekwadorczyk dopisał do swojego bilansu piąte zwycięstwo z rzędu, nokautując Andre Ewella.

W wyróżnionym starciu karty przedwstępnej gali UFC on ESPN+ 19 w Tampie Marlon Vera (17-5-1) rozbił i w trzeciej rundzie ubił Andre Ewella (15-6).

W pierwszej rundzie Ewell dobrze pracował boksersko w stójce, będąc szybszym i precyzyjniejszym od próbującego skracać dystans Very. Ekwadorczyk miał natomiast swój moment, gdy w stójce błyskawicznie skontrował atak rywala… trójkątem rękami! Nawet z pleców był bliski poddania Ewella, ale ten przetrwał.

W drugiej odsłonie Vera podkręcił mocno tempo, raz za razem zamykając coraz bardziej zmęczonego Amerykanina na siatce. Ten miał jeszcze siły na pojedyncze zrywy, szybkimi prostymi dosięgając Ekwadorczyka, ale to Vera trafiał częściej – szczególnie kopnięciami na nogi i korpus. W końcówce obaj wdali się w ostre wymiany w półdystansie i to Ekwadorczyk wyszedł z nich lepiej, naruszając rywala.

W trzeciej rundzie Amerykanin nie był już w stanie znaleźć odpowiedzi na huraganowe ataki kapitalnie usposobionego Very. Ekwadorczyk terroryzował Ewella na siatce ciosami na głowę, korpus, ostrymi łokciami, soczystymi kolanami, atomowymi lowkingami, którymi kompletnie poprzestawiał wykroczną nogę rywala. Początkiem końca Ewella okazała się gilotyna, jaką zaatakował w stójce Vera. Ekwadorczyk wykorzystał okazję do przeniesienia walki do parteru, zasypując Amerykanina gradem uderzeń z góry i tym samym nie dając sędziemu wyboru.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1183149978870571008?s=20

Marlon Vera zwycięża tym samym piąty z rzędu pojedynek – i piąty przed czasem. Kto wie, czy nie zawita teraz do czołowej piętnastki kategorii koguciej.
Dla Andre Ewella jest to pierwsza w karierze porażka przez nokaut.

*****

UFC Tampa: Jędrzejczyk vs. Waterson – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button