Wyniki UFC Tampa: Deiveson Figueiredo udusił Tima Elliotta, przetrzymał technikę – VIDEO

Deiveson Figueiredo wygrał przez poddanie w pierwszej rundzie z Timem Elliottem, włączając się do gry o najwyższe cele w wadze muszej.

W pojedynku otwierającym kartę wstępną gali UFC on ESPN+ 19 w Tampie Deiveson Figueiredo (17-1) poddał gilotyną w pierwszej rundzie Tima Elliotta (15-9-1).

Amerykanin rozpoczął walkę w swoim stylu, raz za razem mieszając pozycje. Atakował kopnięciami na kolano, lowkingami czy rzadko spotykanymi kombinacjami kopnięć bocznych z obrotowymi backfistami. Poszukał obalenia, ale Figueiredo spokojnie się wybronił, smagając rywala na odchodne. Kreatywności Elliottowi odmówić nie można było. Zdzielił Brazylijczyka kilkoma dobrymi lowkingami, choć igrał z ogniem, bo Figueiredo uderzał z pełną mocą. Miał jednak problemy z trafieniem nieszablonowego Amerykanina. Sam też chętnie zmieniał pozycje. Elliott kontynuował okopywanie jego wykrocznej nogi, zdzielił też rywala dobrymi ciosami na rozerwanie klinczu. Figueiredo nie tracił jednak rezonu. W końcu Elliott poszedł po obalenie, zdzieliwszy rywala kopnięciem na kolano – i błąd! Brazylijczyk skontrował gilotyną, nie pozwalając Amerykaninowi obejść pozycji. Zamknął go w gardzie, ciągnąc gilotynę – Elliott odklepał! Figueiredo przytrzymał jeszcze duszenie, nie reagując na przerwanie sędziego. Później od razu jął się za to kajać.

Brazylijczyk odnosi w ten sposób drugie zwycięstwo z rzędu i szóste w dotychczasowych siedmiu występach pod sztandarem UFC. Jedynej porażki doznał w pojedynku z Jussierem Formigą.

W wywiadzie w oktagonie po walce zaapelował do UFC o zorganizowanie starcia o tymczasowym pas mistrzowski wagi muszej z Josephem Benavidezem, będąc przekonanym, że mistrz Henry Cejudo w najbliższym czasie do 125 funtów nie zawita.

Dla Tima Elliotta jest to nieudany powrót do oktagonu po prawie 2-letniej przerwie i czwarta w karierze porażka przez poddanie.