UFC

Wyniki UFC Tampa: Cub Swanson po wojnie wypunktował Krona Gracie

Cub Swanson i Kron Gracie dali nieprawdopodobną wojnę na wyniszczenie, zakończoną wiktoria tego pierwszego.

W co-main evencie gali UFC on ESPN+ 19 w Tampie Cub Swanson (26-11) zadał pierwszą w karierze porażkę faworyzowanemu Kronowi Gracie (5-1), zwyciężając po morderczej walce jednogłośną decyzją.

Kron Gracie pod początku wywarł sporą presję, próbując skracać dystans z kopnięciami na kolano, niczym lata temu Royce Gracie. Cub Swanson świetnie jednak pracował po łuku, nie dając się złapać. Ostrzeliwał rywala szybkimi prostymi na głowę i korpus, tu i ówdzie odpalając też kopnięcia na nogi i korpus. Gracie zainkasował sporo uderzeń, ale nadal nacierał niczym zombie. Seria potężnych ciosów wylądowała na jego schabach. Napór Krona jednak nie malał, zdzielił nawet walczącego z nisko opuszczonymi rękami – aby bronić się przed obaleniami – Swansona serią dobrych ciosów. Nie był jednak w stanie zamknąć na siatce świetnie pracującego na nogach weterana, do końca rundy inkasując jeszcze kilak dobrych ciosów na głowę i korpus oraz srogiego middlekicka.

Gracie ruszył ostro na otwarcie drugiej rundy, ale Swanson zdzielił go serią świetnych ciosów. Kron demonstrował jednak niebywałą odporność i charakter. Wszystko zbierał, nacierając jak zły. Cub zaczął powoli słabnąć. Nie hasał już tak na nogach, coraz częściej dochodziło do klinczu. Gracie spróbował dwukrotnie wciągnąć rywala do gardy, ale bez powodzenia. W stójce walka się wyrównała, choć to nadal Swanson trafiał częściej. Agresja nacierającego niczym zombie Gracie utrzymywała się jednak nadal na wysokim poziomie. Przyjmował najmocniejsze uderzenia Swansona na głowę i korpus, cały czas nacierając. Walczący ze wstecznego Cub oddychał już ciężko.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1183208426425536512?s=20
W trzeciej rundzie obaj zawodnicy niemiłosiernie okładali się w półdystansie i klinczu. To nadal Swanson trafiał częściej, ale to Gracie nacierał. Kron spróbował też kilka razy wciągnąć rywala do gardy, odpalając też up-kicki, ale Swanson był czujny. W końcówce Kron na chwilę przeniósł walkę do parteru z Cubem na górze, ale ten nie dał sobie zrobić krzywdy, wracając potem na nogi, gdzie jeszcze zdzielił rywala serią uderzeń.

Wszyscy sędziowie wypunktowali walkę zgodnie w stosunku 3 x 30-27 dla Cuba Swansona, który przerywa w ten sposób czarną serię czterech kolejnych porażek.

*****

UFC Tampa: Jędrzejczyk vs. Waterson – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button