UFC

Wyniki UFC Sunrise: Glover Teixeira po wojnie poddał Iona Cutelabę – VIDEO

Stary brazylijski lis Glover Teixeira lepszy od młodego mołdawskiego wilka Iona Cutelaby podczas gali UFC w Sunrise.

Glover Teixeira (29-7) po ostrej bijatyce poddał w drugiej rundzie Iona Cutelabę (14-4) podczas gali UFC on ESPN+ 8 w Sunrise.

Cutelaba rozpoczął żwawiej, zaskakując Teixeirę kopnięciem na głowę w pierwszych sekundach walki. Chwilę potem dołożył soczystego prawego, podczas gdy Brazylijczyk poszukał obalenia – wybronionego. Kolejne próba zapaśnicza Teixeiry, ale znów Mołdawianin broni się świetnie. I raz jeszcze Glover idzie do nóg, ale ponownie zatrzymany. Soczyste ciosy Cutelaby dochodzą celu! Brazylijczyk jednak naciera, szuka klinczu, obalenia. Inkasuje jednak kolejne uderzenia! Wstrząśnięty! Obrotowy backfist Hulka! Brazylijczyk na deskach!

Cutelaba za nim! Atakuje kolanem na głowę – ale chyba nieprzepisowym? Teixeira próbuje przetaczać, ale Cutelaba utrzymuje się na górze. Z czasem jednak Brazylijczyk wraca na nogi, zagrażając rywalowi gilotyną! Ion jednak wydostaje się. W stójce jednak Mołdawianin zwalnia, uderza z coraz większą desperacją, z pełną mocą, na urwanie głowy. A tymczasem Teixeira metodycznie naciera – zbiera uderzenia, ale niezmordowanie dąży do wymian, klinczu, szuka obaleń. Koniec pierwszej rundy.

Ostre wymiany na otwarcie rundy drugiej – bomby spadają na szczęki obu zawodników! Ale obaj utrzymują się na nogach. Raz za razem obaj rozpuszczają potężne sierpy w krótkich zwarciach. Cutelaba nadal trafia jednak częściej, będąc szybszym – ale Teixeira jak czołg! Zbiera i naciera, nie dając rywalowi ani chwili wytchnienia. Szuka obaleń – ale bez powodzenia. Bomby z jednej i drugiej strony!

Cutelaba próbuje kolana z klinczu, ale traci równowagą, przewraca się! Brazylijski weteran za nim! Półgarda! Dosiad! Uderzenia z góry! Cutelaba skręca się, ale oddaje plecy! Duszenie! Klepie!

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1122328212393078790

39-letni Brazylijczyk odnosi w ten sposób drugie z rzędu zwycięstwo. Po wszystkim wyzwał do rewanżu Corey’a Andersona.

Seria dwóch wiktorii Mołdawskiego Hulka dobiega końca.

*****

UFC Sunrise: Jacare vs. Hermansson – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button