UFC

Wyniki UFC Singapur: Stevie Ray wypunktował Michaela Johnsona

Stevie Ray pokonał faworyzowanego Michaela Johnsona podczas singapurskiej gali UFC on ESPN+ 20.

W co-main evencie gali UFC on ESPN+ 20 w Singapurze Stevie Ray (23-9) po zażartej, wyrównanej walce pokonał większościową decyzją Michaela Johnsona (19-15).

Pierwsza runda walki toczyła się wyłącznie w stójce – Johnson powstrzymał bowiem próbę obalenia ze strony rywala na początku. Amerykanin był skuteczniejszy, jeśli chodzi o ciosy, smagając Szkota prostymi i szybkimi sierpami w wymianach, natomiast Ray największe sukcesy notował przy lowkingach. Johnson sprawiał wrażenie zawodnika efektywniejszego, precyzyjniejszego i szybszego.

Druga runda również okazała się wyrównana, choć była jednocześnie znacznie intensywniejsza. Johnson nadal trafiał częściej, szczególnie prawym prostym, kombinacjami 1-2 lub 1-1-2 oraz ślicznymi kontrami na lowkingi, ale Ray odgryzał się ślicznymi krosami i potężnymi lowkingami. Obaj wdali się kilka razy w ostre wymiany, w których bomby świszczały na lewo i prawo – Johnson był skuteczniejszy, ale pomimo porozbijanej prostymi twarzy Ray niewiele robił sobie z tych uderzeń, ochoczo nacierając.

Pierwsze dwie minuty trzeciej rundy należały zdecydowanie do nadal lekko hasającego po oktagonie Johnsona, który świetnym balansem przepuszczał ataki Raya, odpowiadając ślicznym kontrami, ale Szkot w końcu przeniósł walkę do parteru, zachodząc następnie Amerykaninowi za plecy. Nie był w stanie poddać Johnsona, ale skontrolował i mocno porozbijał go przez trzy minuty.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Sędziowie wskazali większościowo na Steviego Raya w stosunku 29-28, 29-28, 28-28, choć wydaje się, że równie dobrze to Amerykanin mógł skończyć z uniesioną ręką. Szkot najprawdopodobniej ratuje się w ten sposób przed zwolnieniem z UFC.

Dla Michaela Johnsona jest to druga przegrana z rzędu.

*****

UFC Singapur: Maia vs. Askren – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button