Wyniki UFC Sao Paulo: Mauricio Shogun Rua i Paul Craig na remis

Pojedynek Mauricio Shoguna Ruy z Paulem Craigiem zakończył się rzadkim wynikiem – remisem.

W co-main evencie gali UFC on ESPN+ 22 w Sao Paulo legendarny Mauricio Shogun Rua (26-11-1) niejednogłośnie zremisował z Paulem Craigiem (12-4-1).

Craig rozpoczął od serii kopnięć, obrotówką na głowę nawet na chwilę odrobinę wstrząsając Ruą. Szkot skrócił dystans, inkasując kontrę – Brazylijczyk poszukał obalenia z klinczu, ale pod siatką zainkasował serię kolan oraz krótkich ciosów. Z czasem odwrócił jednak pozycję, kontrolując Craiga na siatce – nie bez problemów jednak. Na rozerwanie Szkot smagnął legendę dobrym sierpem, następnie zagrażając też rywalowi wysokim kopnięciem. Brazylijczyk zszedł Szkotowi do nogi, szukając obalenia, ale Craig zagroził mu gilotyną. Rua wybronił się, ale pozostał na siatce, gdzie Craig zasypał go kanonadą ciosów – jeden po drugim! Kanonada! Shogun broni się podwójną gardą, ale sporo uderzeń dochodzi jego głowy! Brazylijczyk odpowiada! Craig kontynuuje jednak ostrzał!

W końcu Rua wydostaje się z zagrożonej pozycji. Wracamy na środek oktagonu. Tam Craig opędza się od rywala kopnięciami, głównie frontalnymi. Rua naciera, szuka ostrych sierpów i prawego overhanda. Wiele z tych uderzeń pruje powietrze, ale w końcu reprezentant Kraju Kawy rzuca Szkota na siatką dobrą serią! Nie jest jednak w stanie dobić rywala.

Rua agresywnie od początku drugiej rundy, ale Craig dobrze opędza się od niego kopnięciami frontalnymi. Maurycy próbuje ustawić sobie rywala pod sierpy, ale ma problemy z dystansem. Jedną z akcji przewraca jednak Szkota, rozpuszczając uderzenia z góry. Kilka z nich dochodzi czysto, wstrząsając Craigiem. Szkot kręci się jednak z dołu, próbuje wybierać ręce Brazylijczyka, zagrażać trójkątem. Shogun kilka razy podnosi pozycję, nurkując na rywala z potężnym prawym, ale nie trafia czysto.

Dobre kopnięcia w wykonaniu Craiga na otwarcie trzeciej rundy. Obrotówka śmiga tuż obok głowy Ruy. Szkot trafia ciosami. Twarz Brazylijczyka mocno porozbijana. Craig idzie po nieprzygotowane obalenie… I kończy na dole. Fatalny błąd. Rua na górze, ale nie robi wiele – sam zbiera więcej uderzeń z dołu od Szkota. Podnosi pozycję, nurkuje z ciosami, ale nie trafia. Dwie minuty do końca. Brazylijczyk nadal na górze. Szkot próbuje wybierać jego ręce, Rua podnosi pozycję, by z czasem zanurkować na rywala z latającym uderzeniem. Powtórka z rozrywki – Shogun na górze, ale to Craig aktywniejszy z pleców. W ostatnich sekundach Szkot wraca na nogi, rozpuszcza ręce! Ale inkasuje srogie kontry ze strony Ruy! Uginają się pod nim nogi, ale nadal naciera i przewraca Brazylijczyka, kończąc walkę na górze.
Pojedynek zakończył się… niejednogłośnym remisem! Sędziowie wypunktowali walkę w stosunku 29-28, 28-29 i 28-28.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

UFC Sao Paulo: Błachowicz vs. Jacare – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply