UFC

Wyniki UFC Sao Paulo: James Krause rozbił i ubił Sergio Moraesa – VIDEO

James Krause nie dał żadnych szans Sergio Moraesowi, ubijając Brazylijczyka podczas gali UFC w Sao Paulo.

W wyróżnionym starciu karty wstępnej gali UFC on ESPN+ 22 w Sao Paulo James Krause (27-7) porozbijał i w trzeciej rundzie znokautował Sergio Moraesa (14-6-1).

Moraes już w pierwszej akcji zszedł do krocza rywala, układając go na plecach. Z pozycji bocznej kontrolował Amerykanina, czekając na jego błąd. Czekał, czekał i czekał… Aż w końcu w kotłowaninie Krause kapitalnie uniknął utraty pleców, odwracając Brazylijczyka. Moraes próbował przetoczyć Amerykanina z pleców, ale bez powodzenia. Walka wróciła na nogi. Tam James Krause rozpoczął metodyczne rozbijanie wykrocznej nogi rywala na wysokości łydki – wzorem Warlleya Alvesa, który kilka miesięcy temu omal nie odrąbał Moraesowi tejże kończyny dolnej. Brazylijczyk zaliczył jednak kilka dobrych ciosów w kontrze na rzeczone kopnięcia, w końcówce rundy szukając jeszcze obalenia – bez powodzenia.

W drugiej odsłonie przewaga Krause rosła z każdą sekundą. Ochoczo mieszający ustawienie Amerykanin metodycznie rozbijał kompletnie niepoukładanego w stójce Brazylijczyka ciosami prostymi, często bitymi w drugie czy trzecie tempo, różnicując moc uderzeń. Od czasu do dokładał sierpy czy srogie haki a korpus, nie zapominając też o terrorze wykrocznej nogi Moraesa. Brazylijczyk był dwa razy lądował na deskach, niemalże słaniając się na nogach. Pomimo olbrzymich problemów przetrwał jednak do końca drugiej rundy.

Na początku ostatniej odsłony Moraes miał swoje momenty, kilka razy obszernymi sierpami dosięgając rywala. Krause dobrze zniósł jednak te uderzenia, amortyzując je balansem. W szermierce na pięści i kopnięcia Amerykanin pozostawał skuteczniejszy, prostymi raz za razem dosięgając Brazylijczyka. W ostatniej minucie wstrząsnął Moraesem kolanem na głowę, następnie dosięgając go serią jabów – wszystko zakończył srogim krosem, po którym reprezentant Kraju Kawy runął na deski. Serią młotów z góry Krause dopełnił dzieła zniszczenia.
Dla amerykańskiego zawodnika jest to już czwarte zwycięstwo z rzędu, w tym trzecie w kategorii półśredniej.

Sergio Moraes przegrywa natomiast trzeci kolejny pojedynek i jego dalsza kariera w UFC staje pod znakiem zapytania.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

UFC Sao Paulo: Błachowicz vs. Jacare – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button