UFC

Wyniki UFC Sao Paulo: Ariane Lipski wypunktowała Isabellę de Paduę

Ariane Lipski przerwała czarną serię dwóch porażek, pokonując Isabellę de Paduę podczas gali w Sao Paulo.

Była mistrzyni kategorii muszej KSW Ariane Lipski (12-5) odniosła pierwsze zwycięstwo w oktagonie, podczas gali UFC on ESPN+ 22 w Sao Paulo pokonując jednogłośną decyzją sędziowską biorącą walkę w ostatniej chwili Isabellę de Paduę (5-2).

Obie zawodniczki od razu wdały się w ostre wymiany – Lipski wstrząsnęła rywalką serią uderzeń, następnie soczystym prawym sierpem posyłając ją na deski. Była mistrzyni KSW zeszła za krajanką do parteru. Z góry kontrolowała de Paduę, obijając ją uderzeniami. Uchroniła się przed próbą trójkąta i balachy, pozwalając przeciwniczce wrócić na nogi. A tam – jatka! De Padua przerwała ją, z łatwością obalając Lipski i trafiając do jej gardy. Ariane próbowała poddań z pleców, ale nie była w stanie poważnie zagrozić de Padui, inkasując z góry sporo uderzeń.

Po kilku wymianach na otwarcie drugiej rundy de Padua spróbowała obalenia, ale skończyła na dole. Lipski kontrolowała ją z góry, okolicznościowo obijając. Walkę na chwilę przerwano, gdy debiutantka kopnęła Lipski w twarz, za co została ukarana odjęciem punktu. Po wznowieniu Ariane dała się złapać w końcówce rundy w odwrócony trójkąt, ale przetrwała – pomimo sporych problemów.

Debiutantka rozpoczęła ostatnią rundę od udanego obalenia, przez kilka minut utrzymując się na górze. Z czasem jednak Lipski odwróciła pozycję, w końcówce rozpuszczając jeszcze uderzenia z góry.

Sędziowie wskazali jednogłośnie na Ariane Lipski w stosunku 2 x 30-26, 29-27.