Wyniki UFC Rio Rancho: szybki John Dodson ustrzelił Nathaniela Wooda w trzeciej rundzie – VIDEO

Doświadczony John Dodson zatrzymał perspektywicznego Nathaniela Wooda podczas gali UFC on ESPN+ 25 w Rio Rancho.

Walczący przed własną publicznością John Dodson (21-11) znokautował w Rio Rancho faworyzowanego Nathaniela Wooda (16-4) w ramach gali UFC on ESPN+ 25.

Agresywnie usposobiony Wood miał w pierwszych minutach problemy z szybkim i nastawionym na pojedyncze, ostre, kilku-uderzeniowe szarże Dodsonem. Z czasem jednak długie ręce Brytyjczyka zaczęły dosięgać hasającego po całym oktagonie Amerykanina. Wood zdołał nawet na chwilę przewrócić rywala, rozkręcając się w końcówce pierwszej rundy – dobrze działały jego proste oraz szczególnie smagające kopnięcia na korpus.

Początek drugiej odsłony należał do Amerykanina, który tym razem częściej odpalał ostre ataki, sprawiając swoją szybkością sporo problemów Brytyjczykowi. Wood również zanotował kilka dobrych akcji – między innymi krosem – ale to Dodson prezentował się lepiej. Amerykanin przez kilkadziesiąt sekund trzymał też rywala w klinczu na siatce. Brytyjczyk próbował frontalnych kopnięć na korpus, ale dwukrotnie trafił przeciwnika w krocze.

Na otwarcie trzeciej rundy Wood ruszył bardzo ostro na Dodsona, trafiając krosem. Jednak Amerykanin potraktował go kontrującym lewym sierpem na wstecznym, potem poprawiając kolejnym, po którym Brytyjczyk runął na deski! Dodson rzucił się na rywala z kanonadą uderzeń, w końcu zmuszając sędziego do przerwania pojedynku – choć akurat w momencie, gdy Wood wracał na nogi.

John Dodson przerywa w ten sposób czarną serię dwóch porażek, odnosząc pierwsze zwycięstwo przed czasem od prawie czterech lat.

Seria trzech z rzędu zwycięstw Nathaniela Wooda dobiegła końca. To jego pierwsza porażka od niespełna czterech lat.