UFC

Wyniki UFC Rio Rancho: Diego Sanchez wygrywa, Michel Pereira zdyskwalifikowany za nielegalne kolano na głowę – VIDEO

Diego Sanchez odmówił kontynuowania walki po zainkasowaniu nieprzepisowego kolana na głowę w trzeciej rundzie walki z Michelem Pereirą.

W co-main evencie gali UFC on ESPN+ 25 w Rio Rancho Diego Sanchez (30-12) pokonał faworyzowanego Michela Pereirę (23-11) – przez dyskwalifikację.

Sanchez rozpoczął walkę od przewrotu w przód z kopnięciem, po którym spróbował zainicjować kulankę. Został jednak postraszony gilotyną i walka przeniosła się na środek oktagonu. Brazylijczyk wywarł presję, zmuszając Amerykanina do krążenia przy siatce. Tam czaił się na rozstrzygające uderzenia. Regularnie okopywał Sancheza srogimi frontalnymi kopnięciami na korpus. Był znacznie bardziej wyrachowany niż w dotychczasowych walkach. Sanchez odgryzał się lowkingami na wysokości łydki, próbując też od czasu do czasu obaleń – nieudanych. Brazylijczyk zdzielił rywala kilkoma uderzeniami, ale nie był w stanie solidnie nim wstrząsnąć. Spróbował też obrotówki czy kopnięcia z odbiciem od siatki, ale nie trafił.

Druga runda wyglądała podobnie. Sanchez miotał się przy ogrodzeniu, podczas gdy Pereira nacierał, ale nie był w swoich poczynaniach tak szalony i kreatywny jak w pierwszych dwóch pojedynkach. Nadal jednak to Brazylijczyk był znacznie groźniejszy, trafiając częściej – szczególnie smagającymi kopnięciami na korpus.
W trzeciej odsłonie Pereira odrobinę się rozkręcił – wykonał nawet backflipa, gdy przewrócił Sancheza.

W stójce zdzielił Amerykanina kilkoma dobrymi uderzeniami – kopnięciami i kolanami na korpus, ciosami na głowę. W pewnej chwili porozbijanego już i bezradnego Amerykanina zaatakował kolanem na głowę – tyle że w momencie, gdy Sanchez znajdował się w parterze.

Sędzia Jason Herzog przerwał walkę, dając poszkodowanemu czas na dojście do siebie. Amerykanin szybko wstał, ale stwierdził, że nie widzi na jedno oko, odmawiając kontynuacji walki. W rezultacie wygrał przez dyskwalifikację.https://twitter.com/ImShannonTho/status/1228888576642994176?s=20

W ten sposób 38-latek powraca na drogę zwycięstw po porażce z Michaelem Chiesą, serwując jednocześnie Michelowi Pereirze drugą z rzędu porażkę.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

UFC Rio Rancho: Błachowicz vs. Anderson II – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button