UFC

Wyniki UFC Praga: Petr Yan demoluje Johna Dodsona na pełnym dystansie

Petry Yan nie zwalnia tempa – rosyjski koguci pokonał w Pradze Johna Dodsona, mocno zbliżając się do ścisłej czołówki dywizji.

Petr Yan (12-1) kontynuuje marsz w kierunku złota kategorii koguciej. Utalentowany Rosjanin zdominował na pełnym dystansie Johna Dodsona (20-11) podczas gali UFC on ESPN+ 3 w Pradze.
Dodson poszukał kilku ostrych szarż na początku, koncentrując się na ciosach na korpus Yana. Wywierający presję Rosjanin zdzielił rywala srogim kopnięciem. Dodson przechwycił kolejne, ale Yan wrócił szybko na nogi. Pod siatką dosięgnął szczęki rywala seria potężnych prawych – Amerykanin odrobinę się zachwiał, ale szybko wrócił do gry. Sybirak metodycznie jednak zamykał go pod siatką. Dodsona poszukał obaleń, klinczu, ale nie zamienił tego na ofensywę. W stójce Yan wyraźnie się rozkręcał – kapitalna kontra, seria uderzeń ląduje na głowie niebędącego w stanie utrzymać dystans Dodsona. Amerykanin coraz bardziej chaotyczny w krążeniu wzdłuż oktagonu. Rosjanin w locie zmienia ustawienie na odwrotne, atakuje w drugie tempo, trafia srogim prawym. W samej końcówce Dodson w końcu dosięga oponenta dobrym uderzeniem – szybkim lewym sierpem na rozerwanie klinczu.

Dobra seria ciosów na głowę w wykonaniu Dodsona na otwarcie rundy drugiej. Chwilę potem dokłada kilka szybkich podbródków w klinczu. Obaj rozpuszczają pięści w półdystansie! Bez celnych ciosów. Dodson przechwytuje kilka kopnięć Rosjanina, ale nie jest w stanie go przewrócić. Yan naciera, zamyka rywala na siatce. Trafia dwa razy prawym, ale szczęka Dodsona na posterunku. Kolejny soczysty prawy Rosjanina, ale oto kontra Amerykanina! Yan na deskach! Dodson rusza z dobitką, ale Rosjanin szybko dochodzi do siebie, zrzuca go z siebie i wyraźnie zirytowany rusza na rywala.

Rosjanin podkręca tempo, seria prawych dochodzi. Dodson szuka kontr, ale pruje powietrze. Soczysty prawy Yana trafia czysty, ale Dodson niebywale odporny. Minuta do końca. Rosjanin naciera z furią, zamyka zmęczonego już Dodsona na siatce, rozpuszcza ręce, kopnięcia! Potężny prawy! Amerykanin na deskach, ale szybko wraca na nogi! Tam inkasuje jednak kolejne bomby od rosyjskiego rzeźnika! Kanonada! Ale oto syrena kończy rundę drugą!

Runda trzecia – Yan od razu rusza z atakami, umiejętnie zamykając Dodsona na siatce i tam rozpuszczając ręce. 1-2 dochodzi czysto. Amerykanin poprawia jednak pracę na nogach, spędza mniej czasu z plecami na siatce. Szuka kontr, ale pomny nokdaunu z drugiej rundy, Yan trzyma ręce wysoko. Potężny prawy Yana dochodzi! Dodson utrzymuje się jednak na nogach i próbuje odpowiadać. Rosjanin ponownie ustawia sobie rywala na siatce, tam atakując latającym kolanem – Dodson nurkuje i unika śmierci! W stójce jednak trwa dominacja Rosjanina! Kolejne soczyste proste dochodzą celu! Rosjanin zaprzęga do działania zapasy – przeważa, kontroluje rywala, ale nie jest w stanie przewrócić go – także z powodu przytrzymania się siatki przez Amerykanina. Końcówka walki – Yan rozbija mającego już wyraźnie dość Dodsona w stójce, unieruchamia go w żółwiu, ubija, ubija, szuka nokautu – ale syrena kończy walkę.

https://twitter.com/_FrankReynolds/status/1099400195765387264

Sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości, punktując walkę zgodnie w stosunku 3 x 30-27 dla Petra Yana, który w ten sposób odnosi czwarte z rzędu zwycięstwo, mocno zbliżając się do rozgrywki o najwyższe cele w kategorii koguciej.

*****

UFC Praga: Błachowicz vs. Santos – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button