Polskie MMAUFC

Wyniki UFC Petersburg: Krzysztof Jotko zdominował Alena Amedovskiego na pełnym dystansie

Krzysztof Jotko przerwał czarną serię trzech porażek, pokonując jednogłośną decyzją Alena Amedovskiego podczas gali UFC on ESPN+ 7 w Petersburgu.

Krzysztof Jotko (20-4) powrócił na zwycięskie tory, najprawdopodobniej ratując kontrakt z UFC – polski średni pewnie pokonał w Petersburgu Alena Amedovskiego (8-1) podczas gali UFC on ESPN+ 7.

Jotko spróbował wysokiego kopnięcia, potem lowkinga, a następnie frontali. Bez powodzenia. Amedovski czai się, szykuje się pod wystrzelenie bomby – ale bardzo cierpliwy. Polak opędza się od niego kopnięciami, które prują jednak powietrze. Macedończyk próbuje ustawiać sobie naszego zawodnika na siatce, ale Jotko bardzo mobilny. Polak trafia prawym sierpem w kontrze. Krąży wzdłuż siatki. Szuka frontali. Krzysztof idzie po obalenie! Amedovski próbuje odwracać pozycję, ale Jotko utrzymuje się na górze. Jest bliski zajścia rywalowi za plecy! Ale Amedovski wyślizguje się i sam znajduje się na górze. Atakuje kilkoma łokciami i wraca na nogi. Alen naciera, ale Jotko okrutnie wstrząsa rywalem kapitalnym obrotowym łokciem! Dokłada ciosy, ale Macedończyk wraca szybko do gry.

Obalenie w wykonaniu Polaka! Jotko kontroluje rywala z półgardy, od czasu do czasu spuszczając z góry uderzenia. Minuta do końca pierwszej rundy. Amedovski próbuje się skręcać, wracać na nogi – ale bez powodzenia. W ostatnich sekundach Jotko zdzielił rywala bombami z góry.

Do drugiej rundy nasz zawodnik wyszedł agresywniej nastawiony. Nie oddawał pola, sam wywierając presję. Kros Polaka – ale w powietrze. Frontal, próba kopnięcia na kolano. Dobry lewy Macedończyka, który chwilę potem blokuje wysokie kopnięcie Jotki. Amedovski sam szuka kopnięcia, ale idealnie w tempo Jotko kontruje obaleniem, trafiając do pozycji bocznej.

Dobrze kontroluje Macedończyka, starając się wypracować sobie pozycję do spuszczenia łokci z góry. Wykluczył już jedną rękę rywala. Amedovski rozcięty. Polak rozbija go z góry. Macedończyk nie ma pojęcia, jak wrócić na nogi czy choćby odzyskać korzystniejszą pozycję. Minuta do końca rundy drugiej. Kolejny uderzenia ze strony Polaka. Krucyfika! Jotko rozpuszcza uderzenia z góry! Jedno za drugim spadają na głowę wijącego się Macedończyka! 15 sekund od końca! Łokcie! Ale Alen uwalnia jedną rękę. Koniec rundy drugiej.

Polak trzyma rywala na dystans frontalami i prostymi. Amedovski czai się na potężną prawicę – i pruje nią powietrze. Jotko mobilny, nie daje się ustawić pod siatką. Szuka kopnięcia na głowę, ale bez powodzenia. Kros naszego zawodnika dochodzi celu. Krzysztof schodzi do nóg rywala, idzie ostro i… Kładzie rywala na plecach! Tym razem jednak jesteśmy w gardzie. Dobra praca Polaka z góry. Amedovski próbuje balachy, ale nic z tego nie wychodzi. Połowa rundy. Łokieć z góry dochodzi. I jeszcze jeden. Macedończyk próbuje się skręcać, ale bez sukcesów. Półtorej minuty do końca walki. Jotko jest już w pozycji bocznej. Amedovski stara się wracać na nogi po siatce, ale jest dobrze kontrolowany przez Polaka. Dopiero w ostatnich sekundach Macedończyk wraca na nogi, ale nie jest w stanie już nic zmienić.

Sędziowie nie mieli wątpliwości, punktując walkę dla polskiego zawodnika w stosunku 30-26, 30-26 i 30-25.

Krzysztof Jotko przerywa w ten sposób czarną serię trzech porażek, odnosząc pierwsze zwycięstwo od listopada 2016 roku, gdy pokonał Thalesa Leitesa.