UFC

Wyniki UFC on ESPN 1: Paul Felder wypunktował Jamesa Vicka – VIDEO

Lekcy, Paul Felder i James Vick dali twardą, mocna walkę, którą ten pierwszy skończył z tarczą.

W co-main evencie gali UFC on ESPN 1 w Phoenix Paul Felder (16-4) pokonał jednogłośną decyzją sędziowską Jamesa Vicka (13-3).

Obaj zawodnicy od razu przeszli do działania, wdając się w ostre wymiany uderzeń. Felder starał się skracać dystans i kontrować, szukając też srogich lowkingów na wysokości łydki. Vick opędzał się od rywala kopnięciami bocznymi, chętnie zaprzęgając też do działania długie proste. Obaj trafili kilkoma dobrymi ciosami, ale ich szczęki dały radę. Jednak w ostatnich sekundach to Irlandzki Smok ruszył do ostrej szarży, mocno naruszając cofającego się chaotycznie ze szczęką w chmurach kolosa. Rzucił się za nim z dobitką, ale Texecutioner unieruchomił go w klinczu.

Po kilku pierwszych wymianach Vick złapał klincz i unieruchomił pod siatką Feldera, trzymając go tam przez kilkadziesiąt sekund. W stójce obaj notowali sukcesy – Felder z krótkimi ostrymi kombinacjami i lowkingami, Vick z prostymi i kolanami. Texecutioner raz jeszcze złapał rywala na siatce, tam trzymając go przez jakiś czas.

Początek trzeciej rundy należał zdecydowanie do Feldera, który zdzielił rywala kolejnymi atomowymi lowkingami oraz ciosami – choć szczęka Vicka spisywała się bardzo dobrze. Texecutioner miał już poważne problemy z poruszaniem się, zmieniał pozycję na odwrotną. Po jednym z ciosów Vick wylądował nawet na deskach, ale błyskawicznie wrócił na nogi.

Cały czas James pozostawał jednak w grze, starając się odwrócić losy walki – i choć zainkasował jeszcze kilka czystych kontr, sam trafił Feldera dobrymi uderzeniami, w końcówce wyraźnie się rozkręcając.

Sędziowie wskazali jednogłośnie na Paula Feldera w stosunku 2 x 30-27, 29-28. W ten sposób Irlandzki Smok powraca na zwycięskie tory po porażce z Mike’iem Perrym.

James Vick przegrywa natomiast drugą walkę z rzędu – po klęsce z Justinem Gaethje.

*****

UFC on ESPN 1: Ngannou vs. Velasquez – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button