UFC

Wyniki UFC on ABC 2: Arnold Allen wypunktował Sodiqa Yusuffa

Arnold Allen podtrzymał nieskazitelny bilans w UFC, w co-main evencie gali UFC on ABC 2 pokonując jednogłośnie Sodiqa Yusuffa.

W co-main evencie gali UFC on ABC 2 w Las Vegas Arnold Allen (17-1) pokonał jednogłośną decyzją Sodiqa Yusuffa (11-2).

Yusuff wywarł presję od pierwszych sekund walki, zmuszając Allena do krążenia przy ogrodzeniu. Brytyjczyk wykorzystał jednak próbę kopnięcia na korpus ze strony rywala, kładąc go na plecach. Nigeryjczyk próbą gilotyny utorował sobie drogę na nogi.

W stójce Yusuff nadal mocno nacierał, kopiąc z pełną siłą na nogi i szukając potężnego prawego. Allen wydawał się nieco zagubiony, chaotycznie chwilami walcząc o złapanie przestrzeni. Jednak to właśnie Brytyjczyk – szybszy, preferujący ciosy proste, mobilniejszy – trafił mocniejszymi uderzeniami, jednym z nich na rozerwanie klinczu posyłając nawet Yusuffa na deski.

Czując krew, Allen poszukał potężnego prawego, ale przestrzelił. Yusuff doszedł do siebie. Brytyjczyk przez kilkadziesiąt sekund kontrolował rywala na ogrodzeniu. W ostatnich sekundach walka wróciła na środek oktagonu, gdzie Nigeryjczyk trafił kopnięciem na korpus, a Brytyjczyk prostym.

Drugą odsłonę Yusuff rozpoczął lepiej. Wywierając presję, w końcu zaczął trafiać prostymi, nie wkładając w uderzenia tak wiele mocy jak wcześniej. Jednak Allen nie tylko tu i ówdzie odpowiadał ciosami, ale w pewnej chwili zaskoczył rywala świetnie przygotowanym kopnięciem na głowę. Nigeryjczyk zatańczył, lądując po kolejnych uderzeniach na deskach – ponownie jednak przetrwał.

Do trzeciej rundy Yusuff wyszedł z morderczymi żądzami, próbując urwać Allenowi głowę, ale Brytyjczyk umiejętnie przenosił walkę do klinczu, tam minimalizując obrażenia. Ba, sam długimi fragmentami trzymał Nigeryjczyka na ogrodzeniu, choć na tym poprzestawał – z wyjątkiem samej końcówki, gdy zdzielił Yusuffa obrotowym backfistem na rozerwanie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Sędziowie byli zgodni, wskazując na Arnolda Allena w stosunku 3 x 29-28. To dla 27-letniego Brytyjczyka już ósma wygrana z rzędu.

Nieskazitelny dotychczas bilans Sodiqa Yusuffa w UFC zostaje splamiony. Obecnie wynosi 4-1.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button