UFC

Wyniki UFC Moskwa: David Zawada poddał Abubakara Nurmagomedova – VIDEO

Reprezentujący Polskę Dawid Zawada zwyciężył w Rosji, poddając podczas moskiewskiej gali debiutującego w oktagonie amerykańskiego giganta Abubakara Nurmagomedova.

Mający po raz pierwszy cały obóz przygotowawczy za sobą David Zawada (17-5) odniósł premierowe zwycięstwo w oktagonie, pokonując faworyzowanego Abubakara Nurmagomedova (15-3-1) podczas gali UFC on ESPN+ 21 w Moskwie.

Nurmagomedov rozpoczął od dobrych prostych w kontrach na kombinacje rywala. Niespełna minutę po rozpoczęciu walki Abubakar świetnie zanurkował pod ciosami Zawady, kładąc go na plecach na środku oktagonu.

David był jednak bardzo aktywny z pleców, praktycznie uniemożliwiając Dagestańczykowi wyprowadzenie jakichkolwiek ataków z góry. Sam ochoczo rozpuszczał ręce z dołu, z czasem odzyskując gardę. Tam zarzucił nogi rywalowi na głowę, łapiąc trójkąt! Ciasno! Zawada wybiera rękę i przechodzi do balachy, ciągnąc jak zły! Nurmagomedov nie klepie, ale trójkąt pozostaje cały czas zapięty! Abubakar poddaje walkę!

David Zawada przerwał w ten sposób czarną serię dwóch porażek na rozpoczęcie przygody z UFC, prawdopodobnie ratując się też przed zwolnieniem.