Wyniki UFC Moskwa: David Zawada poddał Abubakara Nurmagomedova – VIDEO

Reprezentujący Polskę Dawid Zawada zwyciężył w Rosji, poddając podczas moskiewskiej gali debiutującego w oktagonie amerykańskiego giganta Abubakara Nurmagomedova.

Mający po raz pierwszy cały obóz przygotowawczy za sobą David Zawada (17-5) odniósł premierowe zwycięstwo w oktagonie, pokonując faworyzowanego Abubakara Nurmagomedova (15-3-1) podczas gali UFC on ESPN+ 21 w Moskwie.

Nurmagomedov rozpoczął od dobrych prostych w kontrach na kombinacje rywala. Niespełna minutę po rozpoczęciu walki Abubakar świetnie zanurkował pod ciosami Zawady, kładąc go na plecach na środku oktagonu.

David był jednak bardzo aktywny z pleców, praktycznie uniemożliwiając Dagestańczykowi wyprowadzenie jakichkolwiek ataków z góry. Sam ochoczo rozpuszczał ręce z dołu, z czasem odzyskując gardę. Tam zarzucił nogi rywalowi na głowę, łapiąc trójkąt! Ciasno! Zawada wybiera rękę i przechodzi do balachy, ciągnąc jak zły! Nurmagomedov nie klepie, ale trójkąt pozostaje cały czas zapięty! Abubakar poddaje walkę!

David Zawada przerwał w ten sposób czarną serię dwóch porażek na rozpoczęcie przygody z UFC, prawdopodobnie ratując się też przed zwolnieniem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

UFC Moskwa: Zabit vs. Kattar – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. khamedmalidov

    9 listopada 2019 at 18:56

    SZOK!!! [NA ŻYWO Z UFC] POLSKI ZAWODNIK POKONAŁ FAWORYZOWANEGE NURMAGOMEDOVA NA JEGO TERENIE, EKSPERCI NIEDOWIERZAJĄ. BRAWO DAWID !!!
    xD

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply