UFC

Wyniki UFC Moskwa: Zabit Magomedsharipov po trudnej walce pokonał Calvina Kattara

Wyniki i relacja na żywo z gali UFC on ESPN+ 21: Magomedsharipov vs. Kattar, która odbywa się w Moskwie.

Nie bez problemów, ale w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 21 w Moskwie Zabit Magomedsharipov (18-1) pokonał na punkty Calvina Kattara (20-4).

Dagestańczyk narzucił mocne tempo w pierwszej rundzie, wywierając mocną presję, atakując szerokim wachlarzem uderzeń. Zmuszał Kattara do walki ze wstecznego. Obaj zawodnicy mieli swoje dobre momenty – Zabit głównie za pomocą kopnięć, Kattar – kontrujących kombinacji bokserskich. To Magomedsharipov był jednak wyraźnie aktywniejszy, trafiając częściej.

W drugiej rundzie walka przebiegała podobnie. Obaj zawodnicy mieli swoje dobre momenty, ale to Dagestańczyk trafiał częściej, korzystając z szerokiego, różnorodnego arsenału.

Calvin Kattar mocno podkręcił tempo w trzeciej rundzie – z powodzeniem. Seriami kapitalnych kombinacji zmuszał Magomedsharipova do chaotycznej chwilami walki ze wstecznego. Zdzielił go srogimi ciosami na korpus i głowę. W końcówce podjął ryzyko, atakując latający kolanem – i trafił, ale wylądował na plecach. Stamtąd zasypał okrutnie już zmęczonego rywala uderzeniami, ale nie był w stanie go skończyć.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Sędziowie punktowi wskazali jednogłośnie na Dagestańczyka w stosunku 3 x 29-28, który odnosi tym samym szóste zwycięstwo z rzędu, mierząc teraz w konfrontację z triumfatorem mistrzowskiego boju Maxa Hollowya z Alexandrem Volkanovskim.

*****

UFC Moskwa: Zabit vs. Kattar – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 6

  1. Technicznie jest świetny, ale słabiutkie cardio w połączeniu z brakiem nokautającego ciosu w walkach ze ścisłą czołówką skazuje go na porażkę. Kompletnie nie widzę sposobu, jakim mógłby rozmontować Hollowaya.

Dodaj komentarz

Back to top button