Wyniki UFC Moskwa: charakterny Karl Roberson udusił Romana Kopylova – VIDEO

Karl Roberson pozbawił Romana Kopylova zera w bilansie, poddając Rosjanina w trzeciej rundzie podczas gali w Moskwie.

Karl Roberson (9-2) pokazał świetne stójkowe umiejętności i nie lada charakter, zadając podczas gali UFC on ESPN+ 21 w Moskwie debiutującemu w oktagonie Romanowi Kopylovowi (8-1) pierwszą w karierze porażkę.

Przez pierwsze pięć minut walczący z odwrotnych pozycji toczyli szermierkę na pięści i kopnięcia. To agresywniejszy Amerykanin wykazywał w niej więcej precyzji i aktywności, kilka razy dosięgając debiutanta soczystą lewicą. Chętnie okopywał też wyraźnie niepewnego rywala kopnięciami, głównie niskimi.

W drugiej odsłonie Roberson przeokrutnie okopał wykroczną nogę Kopylova lowkingami na udo. Rosjanin wyraźnie odczuł te kopnięcia, chwilami zmieniając ustawienie na klasyczne. Nie miał w ogóle pomysłu na to, jak je zblokować czy przepuścić.

Do trzeciej rundy Rosjanin wyszedł z morderczymi intencjami, zdając sobie sprawę, że przegrał dwie pierwsze odsłony. Zdzielił Robersona kilkoma dobrymi uderzeniami, ale Amerykanin przetrwał nawałnicę i ponownie zabrał się do roboty – został jednak trafiony srogim palcem w oko i walkę na chwilę przerwano. Prawe oko Amerykanina krwawiło, puchło. Zawodnik nie mógł go otworzyć, ale garnął się do walki, zapewniając, że wszystko jest w porządku. Sędzia odebrał punkt Kopylovowi, wznawiając pojedynek. Rosjanin ruszył z furią, ale dobrze dysponowany w obronie Roberson ponownie przetrwał, odpowiadając kolejnymi lowkingami.

Amerykanin przewrócił rywala, zachodząc mu za plecy pod siatką – tam zmusił go do klepania.