Wyniki UFC Montevideo: Enrique Barzola minimalnie lepszy od Bobby’ego Moffetta


Enrique Barzola powrócił na zwycięskie tory, podczas urugwajskiej gai UFC on ESPN+ 14 pokonując na punkty Bobby’ego Moffetta.

W pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC on ESPN+ 14 w Montevideo Enrique Barzola (16-4-1) pokonał niejednogłośną decyzją sędziowską Bobby’ego Moffetta (14-5).
Niemal cała pierwsza runda walki otwierającej kartę główną pomiędzy Enrique Barzolą (15-4-1) i Bobbym Moffettem (14-4) toczyła się w stójce. Agresorem był Peruwiańczyk, ale dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi i dobrze bujający się w defensywie Amerykanin był odrobinę skuteczniejszy, każdą niemal kombinację kończąc próbą kopnięcia na głowę. W ostatnich sekundach Barzola zanotował jednak udane obalenie.

Druga odsłona wyglądała już lepiej w wykonaniu Peruwiańczyka, który był aktywniejszy i precyzyjniejszy, szczególnie lewym sierpem gnębiąc Amerykanina. Świetnie wybronił się też przed zapaśniczymi próbami rywala, chociaż w końcówce ten miał swoje momenty, trafiając kilkoma uderzeniami. Podobnie jednak jak w rundzie pierwszej, tak i w drugiej Barzola zaliczył obalenie na koniec.

W trzeciej rundzie to nadal Peruwiańczyk prezentował się nieco lepiej – był znacznie agresywniejszy, częściej dosięgając Moffetta ciosami – głównie lewym sierpem i podbródkami. Ponownie też w ostatnich sekundach rundy przeniósł na chwilę walkę do parteru.

Sędziowie niejednogłośnie orzekli o zwycięstwie Peruwiańczyka w stosunku 30-27, 29-28, 28-29. W ten sposób Enrique Barzola powraca na zwycięskie tory po porażce z Kevinem Aguilarem.

Dla Bobby’ego Moffetta jest to druga przegrana z rzędu.

*****

UFC Montevideo: Shevchenko vs. Carmouche II – wyniki i relacja


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply