Wyniki UFC Liverpool: Claudio Silva sensacyjnie poddaje Nordine’a Taleba – video

Do nie lada niespodzianki doszło w pojedynki Claudio Silvy z Nordinem Talebem – gremialnie skreślany Brazylijczyk wygrał przez poddanie.

Jeden z największych bukmacherskich underdogów gali UFC Fight Night 130 w Liverpoolu Claudio Henrique da Silva (12-1) niespodziewanie poddał Nordine’a Taleba (14-5) w pierwszej rundzie walki.

Pierwsze trzy minut walki toczyły się w stójce, gdzie optymistycznie nastawiony i aktywny Brazylijczyk rzucał ciosy i kopnięcia na lewo i prawo. Taleb jednak w większości spokojnie ich unikał, kąsając rywala własnymi prostymi i kopnięciami. Claudio Silva szukał też obaleń i… w końcu jedno znalazł, kontrując próbę kopnięcia w wykonaniu Francuza. Tam natomiast kompletnie zdominował rywala, który popełnił też okrutny błąd, próbując skręcać się po nogę Brazylijczyka. Ten spokojnie uciekł, zaszedł rywalowi za plecy i zmusił go duszeniem do klepania.

Dla powracającego po grubo ponad trzech latach przerwy Brazylijczyka jest to trzecia wiktoria z rzędu. Tym samym pod banderą UFC pozostaje niepokonany.