UFC

Wyniki UFC Liverpool: Arnold Allen wraca z dalekiej podróży, poddaje Madsa Burnella – video

Arnold Allen nadal niepokonany w oktagonie UFC – Brytyjczyk poddał Madsa Burnella podczas gali UFC Fight Night 130 w Liverpoolu.

Arnold Allen (13-1) powrócił z dalekiej podróży podczas gali UFC Fight Night 130 w Liverpoolu, w trzeciej rundzie walki poddając Madsa Burnella (9-3).
Pierwsza runda toczyła się głównie na nogach, gdzie obaj zawodnicy mieli swoje momenty. Zaskakująco dobrze prezentujący się w płaszczyźnie kickbokserskiej Burnell był agresywniejszy, regularnie szukając też obaleń. Dwa razy zdołał położyć Brytyjczyka na plecach, choć nie był w stanie ani zagrozić mu z góry, ani utrzymać go na dole.

Drugie pięć minut stało natomiast pod znakiem zapaśniczej dominacji Duńczyka, który skontrolował Brytyjczyka z góry. Nie wyrządził mu co prawda większej krzywdy, ale przez kilka minut utrzymywał go na dole. Także w stójce Burnell prezentował się dobrze, balansem tułowia przepuszczając wiele uderzeń Allena.

Początek trzeciej rundy również należał zdecydowanie do Duńczyka, który męczył rywala w klinczu i w parterze z góry. Gdy wydawało się, że spokojnie dowiezie zwycięstwo do końca, stało się coś niebywałego – przyszpilony do siatki Allen wykorzystał jego błąd, chwytając szyję i zapinając piekielnie ciasne duszenie. Duńczyk próbował się wykręcać, ale uchwyt był zbyt ciasny i w końcu zmuszony był odklepać.

https://twitter.com/Maldobabo/status/1000812673968279553

Dla Arnolda Allena jest to już czwarte zwycięstwo z rzędu, które mocno zbliża go do czołowej piętnastki kategorii piórkowej.

*****

UFC Liverpool: Thompson vs. Till – wyniki na żywo i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button