UFC

Wyniki UFC Lincoln: James Krause rozbił faworyzowanego Warlleya Alvesa – video

Świetnie usposobiony James Krause rozbił i w drugiej rundzie ubił Warlleya Alvesa podczas gali UFC Fight Night 135.

W wyróżnionej walce karty wstępnej gali UFC Fight Night 135 w Lincoln James Krause (26-7) rozbił w pył faworyzowanego Warlleya Alvesa (12-3).
Po serii wymian w stójce, w których żaden zawodnik nie trafił czysto, Krause poszukał obaleń, ale został zatrzymany próbami gilotyn Brazylijczyka. Walka przeniosła się do klinczu, gdzie Amerykanin kontynuował próby zapaśnicze, powstrzymywany jednak próbami gilotynowymi Brazylijczyka. Z czasem Alves odwrócił rywala, ale tylko na chwilę. Gdy walka wróciła na środek oktagonu, Krause był znacznie aktywniejszy, dosięgając rywala długimi prostymi na głowę i korpus – bitymi na pół mocy. Warlley natomiast w każdy cios, każde kopnięcie wkładał masę mocy, wyraźnie z czasem zwalniając. Dobrze korzystający z długich rąk i chętnie mieszający pozycje Amerykanin trafiał prosty za prostym, raz za razem dosięgając szczęki i korpusu przeciwnika. Tu i ówdzie Alves zmieścił jakieś kopnięcie na korpus, ale inkasował znacznie więcej uderzeń.

Początek drugiej rundy należał do Alvesa, który ruszył na rywala z furią, dosięgając go kilkoma ciosami. Krause zwolnił jednak tempo walki, unieruchamiając Brazylijczyka pod siatką w klinczu. Gdy pojedynek przeniósł się na środek oktagonu, Amerykanin zainkasował jeszcze mocnego lewego sierpa, ale chwilę potem okrutnie naruszył rozochoconego rywala kontrującym kolanem na głowę. Alves cofnął się na słomianych nogach, mając ogromne problemy z utrzymaniem równowagi. Ostatecznie nie padł na deski, ale zainkasował kanonadę uderzeń pod siatką, którą Krause zmusił sędziego do interwencji.

James Krause wygrywa w ten sposób piąty pojedynek z rzędu – w tym drugi w kategorii półśredniej, która stanie się prawdopodobnie jego nowym domem.

Seria dwóch wiktorii Warlleya Alvesa dobiega tymczasem końca.

*****

UFC Fight Night 135: Gaethje vs. Vick – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button