UFC

Wyniki UFC Lincoln: Deiveson Figueiredo zdeklasował Johna Moragę – video

Deiveson Figueiredo obronił nieskazitelny rekord, demolując Johna Moragę w Lincoln i czyniąc tym samym ważny krok na drodze do walki i złoto 125 funtów.

Deiveson Figueiredo (15-0) zmasakrował i ostatecznie w drugiej rundzie ubił Johna Moragę (19-7) podczas gali UFC Fight Night 135 w Lincoln.

Początek pojedynku należał do Moragi, który trafiał częściej, krótkim prawym nawet okrutnie wstrząsając agresywnie nastawionym Figueiredo – Brazylijczyk błyskawicznie przeszedł jednak do klinczu, przewracając rywala. Utrzymał Amerykanina na dole przez dobre trzy minuty, dosięgając go też kilkoma uderzeniami – choć kilka zainkasował też sam.

W drugiej rundzie Brazylijczyk szybko ponownie przeniósł walkę do parteru, obalając Amerykanina z klinczu. Tam zdominował Moragę, utrzymując się na górze i okrutnie go rozcinając. Rozbity i zakrwawiony Amerykanin zdołał co prawda wstać, rozpuszczając nawet ręce, ale zainkasował od razu serię łokci i ciosów, po których padł na deski.

Moraga wrócił na nogi raz jeszcze, ale potężny lewy z dołu – prawdopodobnie na korpus – Brazylijczyka odebrał mu ochotę do dalszej walki. Padł ponownie na deski, a Figueiredo ruszył na niego z młotkowymi bombami, dopełniając dzieła zniszczenia.

Brazylijczyk zwycięża w ten sposób już czwarty pojedynek z rzędu – w tym trzeci przed czasem – zgłaszając pretensje do złota kategorii muszej.

Seria trzech kolejnych zwycięstw Johna Moragi dobiega natomiast końca.

*****

UFC Fight Night 135: Gaethje vs. Vick – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button