Wyniki UFC Gdańsk: Damian Stasiak znokautowany przez Briana Kellehera w trzeciej rundzie – video

Damian Stasiak poniósł drugą z rzędu porażkę, przegrywajac z Brianem Kelleherem podczas UFC w Gdańsku.

Damian Stasiak (10-5) przegrał z Brianem Kelleherem (17-8) przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie podczas gali UFC Fight Night 118 w trójmiejskiej Ergo Arenie.
Stasiak rozpoczął pojedynek od ładnego lowkinga na wysokości łydki, potem dokładając też soczystego lewego z dołu. Polak ruszył z ostrą szarżą, dosięgając Kellehera serią ciosów. Potem poprawił śliczną obrotówką na korpus, po której Amerykanin cofnął się – Damian ruszył z ostrą szarżą, prostymi posyłając rywala na siatkę, gdzie poszukał obalenia – ale bez powodzenia. Gdy walka wróciła na środek oktagonu, Stasiak znów zdzielił rywala niskim lowkingiem. Amerykanin poszukał zwarcia, w klinczu pod siatką próbując obalać – ale Polak bez problemów utrzymał się na nogach, na rozerwanie odpowiadając obrotówką na korpus. Kelleher trafił ładną kontrą, a potem pod siatką naruszył naszego zawodnika. Stasiak poszukał obalenia, ale Amerykanin zaprzęgnął do działania swoja firmową gilotynę. Nasz zawodnik – ze wsparciem publiczności – przetrwał, ale pozostał na dole. Z góry Kelleher trafił kilkoma kopnięciami na nogi i uderzeniami na głowę.

Drugą odsłonę Brian rozpoczął bardzo agresywnie, starając się zamknąć Damiana na siatce, gdzie polował na potężnego podbródkowego. Nasz zawodnik oganiał się od niego prostymi i obrotówką, ale ostatecznie Kelleher zamknął go na siatce – tam jednak Polak dobrze obalił Amerykanina, ale nie był w stanie utrzymać go na dole. Nos naszego zawodnika krwawił, prawdopodobnie złmany. Kelleher rzucił się do ataków, trafił ładnym ciosem z dołu, ale zainkasował śliczną obrotówkę na korpus, która wyraźnie nim wstrząsnęła. Stasiak spróbował dobić rywala obrotówką na głowę, ale bez powodzenia. Stasiak poszukał obalenia, ale nie dał rady, a w kotłowaninie pod siatką zainkasował jeszcze kilka uderzeń. Walka przeniosła się w środku na środek oktagonu, ale szala zwycięstwa już wyraźnie zaczęła przechylać się na stronę ostro atakującego Amerykanina, który ponownie wygrał walkę zapaśniczą, częstując naszego zawodnika kolejnymi uderzeniami i kolanami na głowę pod siatką. W końcówce Kelleher zdzielił okrutnie wymęczonego już i porozbijanego Stasiaka kolejnymi uderzeniami.

Na początku trzeciej rundy Polak miał jeszcze swoje pojedyncze momenty, kilka razy dosięgając uderzeniami Amerykanina, ale to Kelleher trafiał częściej, odwracając też na swoją korzyść próby zapaśnicze Polaka. Nie siłował się już jednak z próbami gilotyn, zamiast tego, kontrolując i obijając Stasiaka z góry. W rozstrzygającej akcji polski zawodnik spróbował podbródkowego, ale został skontrowany potężnym prawym, a potem posłany na deski lewym. Próbował co prawda wstawać, uwiesił się na nodze szturmującego Kellehera, ale nie bronił się inteligentnie, inkasując cios za ciosem. W końcu sędzia uznał, że zobaczył już wystarczająco dużo, przerywając pojedynek.

*****

UFC Fight Night 118 w Gdańsku – wyniki i relacja na żywo

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply