UFC

Wyniki UFC on FOX 30: Islam Makhachev efektownie poddaje Kajana Johnsona – video

Islam Makhachev kontynuuje swój marsz w kierunku czołówki kategorii lekkiej – podczas gali UFC on FOX 30 poddał Kajana Johnsona.

Największy bukmacherski faworyt gali UFC on FOX 30 w Calgary, Islam Makhachev (16-1) nie zawiódł, w pierwszej rundzie walki poddając Kajana Johnsona (23-13-1).
Dagestańczyk od początku walki wywierał presję, podczas gdy Kanadyjczyk swoim zwyczajem hasał wzdłuż ogrodzenia, tu i ówdzie opędzając się od rywala próbami pojedynczych kopnięć. Soczyste kopnięcie na korpus odwrotnie ustawionego Makhacheva doszło celu. Z czasem Johnson odpowiedział lowkingiem i kopnięciem bocznym na korpus. Islam nieustannie napiera, ale ma problemy z zamknięciem rywala na siatce. Inkasuje kopnięcie frontalne, ale łapie klincz. Johnson ucieka. W końcu jednak Dagestańczyk w jednej wymian dosięgnął przeciwnika prawym, ustawiając go na siatce. Tam dopadł go, z łatwością przewrócił, szybko torując sobie drogę do dosiadu. Zdzielił Kanadyjczyka serią uderzeń, wyklpotem dostrzegając okazję do balachy – którą kapitalnie sfinalizował.

Po zwycięstwie – czwartym z rzędu i piątym w dotychczasowych sześciu występach w oktagonie – 26-latek zaprosił do oktagonowych tanów… Tony’ego Fergusona.

Seria czterech z rzędu wiktorii Kajana Johnsona dobiega tym samym końca – a niewykluczone, że wraz z nią jego przygoda z UFC. Kanadyjczyk jest bowiem od dawna jednym z największych krytyków swojego pracodawcy.

*****

UFC on FOX 30 – wyniki i relacja na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button