UFC

Wyniki UFC on FOX 27: Cory Sandhagen błyszczy w debiucie, wygrywa przez techniczny nokaut – video

Cory Sandhagen z przytupem zadebiutował w UFC, biorąc walkę ledwie osiem dni po swojej poprzedniej potyczce – i wyszedł na tym świetnie, efektownie ubijając Austina Arnetta.

W pojedynku otwierającym galę UFC on FOX 27 w Charlotte pomiędzy dwoma debiutantami z kategorii piórkowej Cory Sandhagen (8-1) zaprezentował wyborną formę, deklasując i ostatecznie ubijając w drugiej rundzie Austina Arnetta (15-4).

Sandhagen był niezwykle mobilny na nogach, ochoczo zmieniając pozycje i świetnie atakując z bocznych kątów – czy to prostymi, także na korpus, czy też kopnięciami na wszystkich poziomach. Zaliczył też udane obalenie w pierwszej rundzie, obijając przez kilkadziesiąt sekund z góry rywala. W poczynaniach Sandhagena widać było sporo inspiracji TJ-em Dillashawem, z którym przez jakiś czas trenował.

Druga odsłona również przebiegała pod zdecydowane dyktando świetnie usposobionego i piekielnie pewnego siebie 25-latka, który do swojego arsenału wplótł też między innymi obrotowy łokcieć na rozerwanie klinczu. Arnett próbował obalać, ale nic z tego nie wyszło – skończył na plecach, inkasując kilka uderzeń z góry. Gdy walka wróciła na nogi, Sandhagen ponownie rozpuścił ręce, serią soczystych haków ostatecznie odbierając rywalowi jakąkolwiek ochotę do walki.

Rewelacyjny debiut Cory’ego Sandhagena, który zaprezentował nie lada formę, z miejsca stając się jednym z najciekawiej zapowiadających się zawodników w kategorii piórkowej.

*****

UFC on FOX 27 – wyniki i relacja na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button