Wyniki UFC FN: Jack Hermansson zdominował zapaśniczo Edmena Shahbazyana

Jack Hermansson zdominował zapaśniczo i parterowo Edmena Shahbazyana podczas gali UFC FN w Las Vegas.

W starciu otwierającym kartę główną gali UFC Fight Night w Las Vegas Jack Hermansson (22-6) pokonał Edmena Shahbazyana (11-2).

Shahbazyan zdzielił rywala kilkoma ładnymi prostymi w pierwszej minucie walki, dokładając później kombinacje na głowę i korpus. Hermansson odpowiedział srogim lowkingiem. W płaszczyźnie kickbokserskiej przewaga należała do szybszego i sprawniejszego technicznie Amerykanina, który wybronił się też przed próbą obalenia ze strony Szweda.
Edman zdzielił rywala kilkoma ciosami na korpus. Gdy rozpuszczał ręce, Hermansson przechodził w mocny tryb defensywy, unosząc podwójną gardę i oddając pole, chwilami jakby chaotycznie. Szczególnie dobrze pracował szybkim lewym prostym. Wybronił kolejną próbą zapaśnicza autorstwa Szweda.
W końcówce rundy Shahbazyan potraktował przeciwnika jeszcze kilkoma ładnymi prostymi. Hermansson notował sukcesy niemal wyłącznie w obszarze kopnięć na wysokości łydki.

Już w jednej z pierwszych akcji drugiej rundy Hermansson ruszył ostro po obalenie i pomimo zainkasowania kilku łokci dopiął swego, kładąc młodziana na plecach. Był bliski przedarcia się do dosiadu, ale Amerykanin wykorzystał odrobinę przestrzeni, uciekając do stójki. Tam uwolnił się z gilotyny Szweda, ale nie był w stanie złapać dystansu – Hermansson poszukał kolejnego obalenia, podczas gdy Shahbazyan spróbował gilotyny. Okazało się to błędem, bo skończył na plecach z pustymi rękami.

Hermansson kontrolował rywala z góry, okolicznościowo szukając uderzeń. Próbował przedrzeć się do dosiadu, ale Shahbazyan dobrze się wybronił, a nawet… odwrócił pozycje! Utrzymał ją na górze do końca, w ostatnich sekundach trafiając Hermanssona kilkoma bombami z góry.Początek trzeciej rundy należał do Edmena, który hasając po łuku, doskakiwał z mocnymi ciosami. Jednak cofnął się w końcu na siatkę, tam zaatakowany zapaśniczo przez Hermanssona – i skończył na plecach.

Szwed rozpuścił mocne łokcie z półgardy. Sporo z nich doszło celu. Shahbazyan wydawał się już mocno zmęczony, inkasując coraz więcej uderzeń.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Młodzian próbował od czasu do czasu zrywać się, skręcać, ale nie był w stanie zrzucić z siebie Hermanssona. Ba! Szwed podkręcił jeszcze tempo, bombardując Amerykanina. W ostatnich sekundach przedarł się nawet do dosiadu, będąc o włos od skończenia walki. Shahbazyan – porozbijany i wyczerpany – przetrwał jednak do końcowej syreny.
Sędziowie wskazali jednogłośnie w stosunku 3 x 29-27 na Jacka Hermanssona, który powrócił w ten sposób na drogę zwycięstw po porażce z Marvinem Vettorim.

Dla Edmena Shahbazyana jest to druga przegrana z rzędu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

UFC FN: Font vs. Garbrandt – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply