UFC

Wyniki UFC FN: Dariush spektakularnym obrotowym backfistem ustrzelił Holtzmana – VIDEO

Beneil Dariush zmasakrował i efektownie skończył Scotta Holtzmana w pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC w Las Vegas.

Beneil Dariush (19-4-1) przepięknym obrotowym backfistem znokautował Scotta Holtzmana (14-4) na otwarcie karty głównej gali UFC Fight Night w Las Vegas.

Soczyste kopnięcie na korpus w wykonaniu odwrotnie ustawionego Dariusha. Chwilę potem poprawka prawym sierpem, ale Holtzman trafia przypadkowo palcem w oko i walka zostaje na chwilę przerwana.

Po wznowieniu Dariush ponownie prezentuje się nieco lepiej – trafia prostym, kopnięciami na nogi i korpus, ale inkasuje kolejny palec w oko. Walka zostaje ponownie przerwana.

Dariush od razu rusza do obalenia po wznowieniu walki – jakby desperacko, inkasując kilka ciosów. Pod siatką nie jest w stanie obalić dobrze broniącego się rywala, ale okrutnie wstrząsa nim swoimi firmowymi kolanami na głowę z tajskiej klamry! Holtzman słania się na nogach, inkasuje kolejne bomby!

Dariush dokłada potężne proste i sierpy, ale Holtzman nadal stoi! W pewnej chwili próbuje co prawda ratować się desperackim obaleniem, ale bez powodzenia. Dariush trafia natomiast kolejnymi kolanami z tajskiej klamry. Holtzman porozbijany, zakrawiony.

Beneil atakuje potężnymi kolanami, rozpuszcza ręce w ostrych atakach – i trafia, ale inkasuje też kontry Holtzmana, który powoli dochodzi do siebie. Minuta do końca rundy. Srogi lewy Dariusha, lowking. Głowa Holtzmana odskakuje po soczystym krosie. I jeszcze jeden.

Holtzman zagoniony na siatkę, tam inkasuje potężne sierpy! Jakim cudem on jeszcze trzyma się na nogach?! Odchodzi na środek oktagonu, tam czając się na kontrę potężnym prawym sierpem – jednak Dariush ścina go z nóg fantastycznym obrotowym backfistem! Nie dobija okrutnie naruszonego rywala, pozwalając sędziemu Herbowi Deanowi na przerwanie walki.

Beneil Dariush odnosi tym samym już piąte zwycięstwo z rzędu – w tym czwarte przed czasem. Jednocześnie jest to jego druga wiktoria przez kapitalny nokaut, który nie wymaga dobitki.