UFC

Wyniki UFC FN: Weidman po wycieńczającej walce wypunktował Akhmedova

Po trzech latach Chris Weidman powrócił na zwycięskie tory, pokonując jednogłośnie Omariego Akhmedova podczas gali UFC Fight Night.

W co-main evencie gali UFC Fight Night w Las Vegas były mistrz kategorii średniej Chris Weidman (15-5) pokonał jednogłośną decyzją sędziowską Omariego Akhmedova (20-5-1).

Weidman agresywnie od początku, widać w jego poczynaniach inspirację Stephenem Thompsonem. Schodzi do nogi rywala, ale ten dobrze się broni. Chwilę potem Amerykanin ponownie próbuje obalenia, ale Dagestańczyk znów świetnie się broni. Kilka wymian w stójce – i ponownie Akhmedov stopuje zapaśnicze zapędy Weidmana.

Na środku oktagonu Weidman trafia dobrymi ciosami, ale to Akhmedov naciera. Amerykanin trafia ponownie dobrą kombinację, ale inkasuje srogiego sierpa. Dobrze jednak go znosi, odpowiadając 1-2. Akhmedov sam idzie po obalenie, ale kończy w niedogodnej pozycji, ściągnięty do parteru za rękę i głowę. Z czasem wraca na nogi, ale Weidman ponownie schodzi do jego nóg i tym razem finalizuje obalenie.

Dagestańczyk dobrze się jednak broni, wracając z czasem na nogi – Amerykanin nie puszcza, przewracając go przy siatce. W końcu rozkłada Akhmedova na plecach przy ogrodzeniu. Ustabilizowawszy rywala, w końcówce rundy były mistrz zdzielił go kilkoma łokciami.

Srogi prawy w wykonaniu Weidmana na otwarcie rundy drugiej. Akhmedov próbuje kontrować kopnięcia Amerykanina. Dagestańczyk naciera, zamyka Weidmana na siatce i… przewraca go! Weidman wraca jednak szybko na nogi. Akcja przenosi się na środek oktagonu. Tam Weidman trafia prostymi, podczas gdy potężne sierpy Dagestańczyka prują powietrze.

Obaj próbują sprowadzeń, ale obaj nie są w stanie ich sfinalizować. Weidman zamyka Akhmedova na ogrodzeniu, ciężko pracuje nad obaleniem. Nic z tego! Amerykanin mocno zmęczony! Dagestańczyk trafia coraz częściej, prostymi i sierpami, także na korpus. Były mistrz oddycha bardzo ciężko. Obalony! Z czasem wraca jednak na nogi. Teraz obaj oddychają już rękawami! Akhmedov przed końcem rundy przewraca jeszcze dwa razy Weidmana, ale nie schodzi za nim do parteru. Obaj zawodnicy absolutnie wycieńczeni.

Dobre proste Omariego w pierwszych sekundach trzeciej rundy. Weidman idzie po obalenie, nie daje rady, ale powtarza próbę – i przewraca Akhmedova. Ten wraca na nogi przy siatce, ale uwieszony na nim Amerykanin zaciąga go z powrotem do parteru. Kotłowanina – w zwolnionym tempie, ale jednak. Weidman próbuje banana split? Dagestańczyk wydostaje się, ale pozostaje unieruchomiony na dole. Weidman w dosiadzie.

Amerykanin szuka trójkąta rękami, ale Dagestańczyk dobrze się broni. Akhmedov próbuje zrzucić rywala, ale bez powodzenia. Okrutnie zmęczony. Weidman ponownie szuka trójkąta rękami, ściska wściekle, ale nie jest w stanie poddać Dagestańczyka. Utrzymuje się jednak na górze, skąd w końcówce zrzuca jeszcze kilka łokci.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

Sędziowie wypunktowali walkę w stosunku 2 x 29-27, 29-28 dla Chrisa Weidmana, który przerywa serię dwóch porażek, odnosząc pierwsze od lipca 2017 roku zwycięstwo.

Seria sześciu walk Omariego Akhemdova bez porażki – pięć wygrał, jedną zremisował – zostaje przerwana.

*****

UFC FN: Lewis vs. Oleinik – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button