Wyniki UFC FN: Ben Rothwell rozbił i udusił Chrisa Barnetta (VIDEO)

Ben Rothwell pokonał Chrisa Barnetta przez poddanie w drugiej rundzie.

W wyróżnionej walce karty wstępnej gali UFC Fight Night w Las Vegas Ben Rothwell (39-13) poddał w drugiej rundzie biorącego pojedynek w zastępstwie debiutanta Chrisa Barnetta (21-7).

Barnett rozpoczął od serii mocnych niskich kopnięć, zaskakując następnie nacierającego Rothwella soczystym krzyżowym. Debiutant wyraźnie górował nad rywalem pod kątem szybkościowym. Rothwell dosięgnął go jednak kilkoma prostymi, a także mocnym ciosem na korpus.
Po serii kolejnych wymian – obaj zawodnicy trafili dobrymi uderzeniami – Big Ben z łatwością obalił rywala, a na minutę przed końcem rundy utorował sobie drogę do dosiadu. Próbującemu wracać na nogi Barnettowi zaszedł za plecy, szukając duszenia, ale debiutant przetrwał i walka wróciła na nogi.

Tam doszło do kilku ostrych wymian, w których obaj zawodnicy zdzielili się nawzajem po twarzy.
Od początku drugiej rundy Rothwell wywarł metodyczną presję, zmuszając Barnetta do chaotycznej chwilami ucieczki. Pomimo iż debiutant kilka razy przedarł się przez nieistniejącą obronę rywala, na Rothwellu uderzenia te nie robiły większego wrażenia. Sam coraz częściej dosięgał szczęki chętnie obniżającego pozycję Barnetta, szczególnie soczystymi podbródkami.

W końcu Big Ben tak bardzo porozbijał rywala, że ten poszukał desperackiego obalenia. Rothwell tylko na to czekał – odrzucił biodra i nogi, wybrał głowę rywala i zmusił go do odklepania gogo choke.
39-latek powraca tym samym na zwycięskie tory po porażce z Marcinem Tyburą. To dla Amerykanina trzecie zwycięstwo w czterech ostatnich występach.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

UFC FN: Font vs. Garbrandt – wyniki i relacja od 22:00

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply