UFC

Wyniki UFC FN 133: Chad Mendes ubija Mylesa Jury’ego w powrocie – video

Chad Mendes powrócił z przytupem do akcji po długiej przerwie, nokautując Mylesa Jury’ego podczas gali UFC Fight Night 133 w Boise.

Powracający do oktagonu po ponad 2-letniej przerwie były pretendent do pasa mistrzowskiego kategorii piórkowej Chad Mendes (18-4) znokautował w pierwszej rundzie Mylesa Jury’ego (17-3) podczas gali UFC Fight Night 133 w Boise.

Obaj zawodnicy rozpoczęli bardzo spokojnie, badawczo, w pierwszej minucie walki nie wyprowadzając ataków. Mendes spróbował w końcu ostrej kombinacji, wbijając się w półdystans, ale przestrzelił. Jury dobrze kontrolował dystans, karcąc szukającego skrócenia go Mendesa kolanem i dobrze pracując na nogach. W końcu jednak Money zamarkował prawego, ruszając z szarżą lewym, którym posłał przeciwnika na deski. Jury szybko się co prawda pozbierał, ale Mendes utrzymał go na dole, ostrzeliwując kanonadą uderzeń. Jury zasłaniał głowę, ale nie był w stanie poprawić pozycji, będąc w żółwiu – i w końcu sędzia uznał, że wystarczy, przerywając pojedynek.

Mendes odnosi w ten sposób pierwsze zwycięstwo od ponad trzech lat, przerywając czarną serię porażek przez nokauty z Conorem McGregorem i Frankiem Edgarem. Po walce zapowiedział gotowość do walki z czołową piątką 145 funtów.