Wyniki UFC FI: Roman Dolidze znokautował Khadisa Ibragimova – VIDEO

Roman Dolidze rozpoczął przygodę z UFC od zwycięstwa przez nokaut z Khadisem Ibragimovem.

Debiutujący w oktagonie Roman Dolidze (7-0) znokautował w pierwszej rundzie Khadis Ibragimov (8-3) w pojedynku wieńczącym kartę wstępną gali UFC Fight Island w Abu Zabi.

Walka toczyła się od początku w spokojnym tempie w stójce. Tam ochoczo mieszający ustawienie Dolidze koncentrował się przede wszystkim na niskich kopnięciach, mocno rozbijając wykroczną nogę Ibragimova. Świetnym blokiem uszkodził też zakroczną nogę próbującego odwdzięczyć mu się tym samym.
Dagestańczyk był nieco agresywniejszy, ale Gruzin dobrze pracował na nogach. W pewnej chwili wylądował co prawda na plecach, zapraszając Dagestańczyka do gardy, ale ten nie skorzystał.

W stójce nadal nikt tempa nie forsował. Dolidze trafił szybkim krosem. W końcu Gruzin wystrzelił kopnięciem na głowę, podczas gdy skracający dystans Ibragimov nadział się na jego kolano, padając na deski, okrutnie naruszony. Seria uderzeń z góry w wykonaniu Dolidze i było po wszystkim.

32-latek notuje tym samym udany debiut, broniąc nieskazitelnego bilansu.

Dla Khadisa Ibragimova jest to natomiast trzecia porażka z rzędu w oktagonie UFC. Tym samym jego przygoda z amerykańskim gigantem prawdopodobnie dobiega końca.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC FI: Figueiredo vs. Benavidez II – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply