Wyniki UFC FI: Rafael Fiziev wypunktował Marca Diakiese

Świetnie dysponowany kickboksersko Rafael Fiziev wypunktował Marca Diakiese podczas gali UFC Fight Island w Abu Zabi.

Rafael Fiziev (8-1) odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, na pełnym dystansie pokonując Marca Diakiese (14-4) podczas gali UFC Fight Island w Abu Zabi.

Diakiese rozpoczął walkę od atomowych lowkingów na wysokości łydki. Dwa z nich weszły czysto. Fiziev odpowiedział middlekickiem, później z klinczu przewracając rywala. Z czasem Diakiese wrócił jednak na nogi.

Tam Kirgiz zdzielił go kolejnym atomowym kopnięciem na korpus. Poprawił ciosami! Świetne forma Fizieva, Diakiese kompletnie bez pomysłu na szybkie kombinacje rywala. Kirgiz kapitalnie uchyla się przed kopnięciem na głowę autorstwa zawodnika z Kongo. Wstrząsa nim srogimi ciosami na korpus, poprawia kolanem na głowę z klinczu.

Desperacka próba obalenia w wykonaniu Diakiese, który kończy jednak na plecach. Z czasem ponownie toruje sobie drogę na nogi, ale tam inkasuje kolejne middlekicki po przekroku i ciosy. Trafia jednak dobrym prostym, choć w końcówce znów to zmieniający często ustawienie Fiziev rozdaje karty.
Spokojny początek drugiej odsłony. Diakiese trafia ładną kontrą na kopnięcie, ale z czasem Fiziev dochodzi do głosu. Terroryzuje rywala lowkingami, a gdy tylko Diakiese zmienia ustawienie na odwrotne, Kirgiz smaga go middlekickamimatrixowym stylu unika kopnięcia na głowę. Wywiera presję, ładnie przepuszcza ciosy rywala.

Diakiese próbuje obalenia, ale Fiziev świetnie się broni. Coraz częściej odpala lowkingi. Diakiese notuje kilka dobrych ciosów, także na korpus, ale wkłada w nie całą moc, co nie służy jego szybkości. Pozostaje jednak nieco aktywniejszy.

Ostre wymiany na otwarcie trzeciej rundy. Diakiese wyraźnie szuka nokautu, ale Fiziev czujny w obronie po wyprowadzeniu kopnięć. Boksersko – znacznie szybszy i precyzyjniejszy. Nadal smaga też Kongijczyka niskimi kopnięciami. Świetna kombinacja autorstwa Fizieva – zakończona middlekickiem.Krótka kanonada na korpus w wykonaniu Fizieva, który wyraźnie przeważa. Szybszy, precyzyjniejszy, znacznie sprawniejszy w defensywie, gdzie zaprzęga do działania bloki i odchylenia. Jednak Diakiese kapitalnym prawym prostym kontruje middlekicka Fizieva! Ten jednak szybko dochodzi do siebie, choć chwilę potem znów inkasuje prawicę rywala. Końcówka należy do Diakiese, choć to Fiziev naciera.

Sędziowie wskazali jednogłośnie na odnoszącego drugie z rzędu zwycięstwo Rafaela Fizieva w stosunku 2 x 29-28, 30-27.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC FI: Figueiredo vs. Benavidez II – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply