UFC

Wyniki UFC FI: Deiveson Figueiredo zmasakrował i udusił Josepha Benavideza – VIDEO

W pojedynku wieńczącym galę UFC Fight Island w Abu Zabi Deiveson Figueiredo ponownie zdemolował Josepha Benavideza, sięgając po złoto 125 funtów.

Deiveson Figueiredo (19-1) został nowym mistrzem kategorii muszej, w rewanżowym starciu deklasując w pierwszej rundzie Josepha Benavideza (28-7) podczas gali UFC Fight Island w Abu Zabi.

Figueiredo od razu rozpoczął łowy, czając się na Benavideza. Smagnął rywala błyskawiczną obrotówką na korpus, chwilę potem ścinając rywala z nóg soczystym prawym sierpem w kontrze.

Brazylijczyk rzucił się za naruszonym rywalem, próbując go dobić, ale Amerykanina przetrwał. Oddał jednak plecy, zza których Figueiredo zaatakował duszeniami. Kilka razy wydawało się, że Benavidez zmuszony będzie odklepać, ale tak się nie stało – Amerykanin pokazał nie lada charakter i umiejętności i przetrwał, wracając z czasem na nogi.

W stójce smagnął Figueiredo kilkoma dobrymi ciosami, także na korpus, ale Brazylijczyk nic sobie z tych uderzeń nie zrobił. Sam natomiast posłał krótką kontrą Amerykanina na deski raz jeszcze – tym razem kontrą podbródkiem na kopnięcie rywala. Benavidez szybko pozbierał się z powrotem na nogi.

Tam jednak Figueiredo soczystym prawym sierpowym ściął go z nóg ponownie. Rzucił się za okrutnie naruszonym rywalem, próbując go dobić. Przedarłszy się do dosiadu, zdzielił Amerykanina serią łokci. Benavidez oddał plecy, Figueiredo zaatakował duszeniem. Tym razem złapał ciasno – Benavidez próbował rozerwać uchwyt, ale nie był w stanie. Nie odklepał jednak – poszedł spać.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1284673795727532033?s=20

32-letni Brazylijczyk śrubuje tym samym swój bilans w UFC do 8-1. Aż sześć zwycięstw odniósł przed czasem.

Joseph Benavidez doznał drugiej z rzędu porażki przed czasem – pierwszej w karierze przez (nieodklepane) poddanie.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC FI: Figueiredo vs. Benavidez II – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button