UFC

Wyniki UFC Chile: Puelles wraca z piekła do nieba, poddaje Silvę – video

Claudio Puelles odniósł premierowe zwycięstwo pod banderą UFC, po nieprawdopodobnej walce poddając Felipe Silvę podczas gali w Chile

W otwierającej galę UFC Fight Night 129 w Chile walce pomiędzy dwoma zawodnikami bijącymi się najprawdopodobniej o utrzymanie na pokładzie amerykańskiego giganta – obaj przegrali bowiem debiuty – Claudio Puelles (8-2) powrócił z bardzo dalekiej drogi, w trzeciej rundzie poddając Felipe Silvę (8-2).

Od początku walki Puelles regularnie poszukiwał obaleń. Kilka razy zdołał co prawda przewrócić rywala w pierwszej rundzie, ale ten wybronił się przed wszystkimi próbami poddań, a nawet skarcił Puellesa kilkoma dobrymi uderzeniami z góry.

W drugiej odsłonie przewaga agresywnie nastawionego Brazylijczyka jeszcze wzrosła. Powstrzymał wszystkie próby zapaśnicze Peruwiańczyka, rozbijając go ciosami i kopnięciami. W końcówce długą kombinacją posłał nawet Puellesa na deski, tam próbując dobić go uderzeniami, ale sędzia okazał dużo cierpliwości, nie przerywając walki – choć Peruwiańczyk zainkasował masę uderzeń, do narożnika schodząc na miękkich nogach.

Ostatnia odsłona rozpoczęła się od dominacji Silvy, który dwa razy posłał rywala na deski – ciosami na głowę i na korpus. Wydawało się, że Brazylijczyk jest o włos od zwycięstwa, ale sędzia ani myślał kończyć zawodów.

Puelles sobie tylko znanym sposobem przetrwał, by w ostatnim zrywie poszukać obalenia – nie znalazł go, ale kotłowaninę wykorzystał do zapięcia ciasnej balachy na kolano Silvy, w wyniku której Brazylijczyk musiał odklepać!

Peruwiańczyk w ten sposób ratuje swoją pozycję w UFC, podczas gdy przyszłość Brazylijczyka jest mocno niepewna.

*****

UFC Chile: Maia vs. Usman – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button