UFC

Wyniki UFC Brasilia: Francisco Trinaldo wypunktował Johna Makdessiego

Francisco Trinaldo pokonał niezwykle taktycznie nastawionego Johna Makdessiego podczas gali UFC w Brasilii.

W pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC on ESPN+ 28 w Brasilii Francisco Trinaldo (25-7) wypunktował nieskorego do bitki Johna Makdessiego (17-7).

Potężny midlekick w wykonaniu Trinaldo na otwarci walki. Poprawia dobrym krosem, zmuszając Makdessiego do ucieczki. Kolejne kopnięcie ląduje na korpusie Kanadyjczyka, który odpowiada kopnięciem bocznym. Trinaldo agresorem, zmusza Makdessiego do hasania po łuku. Kanadyjczyk opędza się od rywala kopnięciami bocznymi. Lewy prosty Trinaldo dochodzi celu w kontrze na lowkinga. Prawy-lewy odwrotnie ustawionego Massaranduby. Makdessi niepewny, nie wyprowadza niemal w ogóle ciosów, ograniczając się do kopnięć wykroczną nogą, głównie bocznych. Trinaldo trafia frontalem na korpus, potem poprawia serią prostych. Lowking ze strony Kanadyjczyka, który poprawia kopnięciem bocznym na korpus. Trinaldo karci go kolejnym middlekickiem. Dwa krosy lądują na szczęce cofającego się Makdessiego.

Kanadyjczyk z nieco większą werwą na otwarcie drugiej rundy. Szuka kopnięć, ciosów, ale Trinaldo zmusza go do cofnięcia się. Kanadyjczyk nadal skupia się na punktujących lowkingach i kopnięciach bocznych. Trafia kontrującym sierpem, ale inkasuje serię kopnięć na korpus. Seria ciosów Trinaldo ląduje na głowie Makdessiego. Brazylijczyk poprawia okrężnie na korpus. Ma jednak problemy z zamykaniem ruchliwego rywala, okolicznościowo inkasując kontry lewym sierpem. Trafia jednak mocnymi kopnięciami na korpus, a raz zaskakuje nawet przeciwnika kopnięciem na głowę. Jest jednak wyraźnie sfrustrowany ruchliwością opędzającego się od niego lowkingami oponenta.
Trinaldo szuka kontr na kopnięcie. Podkręca tempo, ale Makdessi dobrze unika szarży, kontrując krótkim sierpem. Kanadyjczyk nadal aktywny w obszarze szybkich lowkingów. Szuka też okolicznościowo kopnięć na głowę, ale garda Trinaldo na posterunku. Brazylijczyk trafia ciosami na głowę w kombinacji. Aktywność Trinaldo spadła. Trafia jednak jednym z ciosów w kombinacji. Makdessi nadal smaga go lowkingami. Sierp na korpus w wykonaniu Massaranduby. Brazylijczyk nie potrafi jednak zamknąć Kanadyjczyka na siatce, ganiając go. Trafia ładnym podbródkiem, ale inkasuje sierpa w kontrze. Dokłada wysokie kopnięcie. Ładny łokieć z klinczu na koniec walki w wykonaniu Trinaldo.

Sędziowie wskazali jednogłośnie na Francisco Trinaldo w stosunku 2 x 30-27, 29-28. Brazylijczyk wygrywa w ten sposób drugi pojedynek z rzędu, przerywając serię trzech zwycięstw Kanadyjczyka.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

UFC Brasilia: Lee vs. Oliveira – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button