Wyniki UFC Boston: Joe Lauzon powraca w wielkim stylu, ubija Jonathana Pearce’a – VIDEO

Powracający do akcji po półtorarocznej przerwie Joe Lauzon zdemolował w Bostonie faworyzowanego Jonathana Pearce’a.

Zaprawiony w bojach weteran Joe Lauzon (28-15) rozbił w pył debiutującego w oktagonie Jonathana Pearce’a (9-4) w pierwszej rundzie podczas gali UFC on ESPN 6 w Bostonie.

Obaj zawodnicy od razu zabrali się do pracy, wdając się w ostre wymiany. Lauzon tym razem jednak był w swoich poczynaniach odrobiną bardziej wyrachowany niż zazwyczaj.

Weteran naruszył debiutanta kombinacją ciosów w kontrze na niskie kopnięcie. Wstrząśnięty Pearce zainkasował kolejną serię pod siatką, omal nie lądując na deskach. Lauzon wpadł za nim w klincz, następnie haczeniem przenosząc walkę do parteru, gdzie znalazł się od razu w dosiadzie. Pearce próbował się skręcać, odbijając się od siatki, ale J-Lau wybrał jego rękę, unieruchamiając debiutanta w fatalnym położeniu – rozpuścił uderzenia, zmuszając sędziego do przerwania walki.

35-latek przerywa w ten sposób fatalną serię trzech z rzędu porażek, w tym dwóch przed czasem. To jego pierwsze zwycięstwo od prawie trzech lat.