UFC

Wyniki UFC Austin: Curtis Millender soczystym kolanem ustrzelił Thiago Alvesa – video

Curtis Millender odniósł najcenniejsze zwycięstwo w dotychczasowej karierze w swojej pierwszej walce dla UFC nokautując byłego pretendenta do pasa 170 funtów Thiago Alvesa.

Debiutujący w oktagonie Curtis Millender (15-3) odniósł piekielnie cenne zwycięstwo, podczas gali UFC Fight Night 126 w Austin ubijając zaprawionego w bojach Thiago Alvesa (22-12).
Obaj zawodnicy dali nieprawdopodobną pierwszą rundę. Brazylijczyk regularnie oddawał pole Amerykaninowi, krążąc przy siatce i próbując walczyć z rywalem na dystansie kickbokserskim. Tu i ówdzie zmieścił co prawda jakiegoś lowkinga i prostego, ale Millender nawet w półdystansie radził sobie lepiej, dwa razy posyłając Pitbulla na deski. Ba, za drugim razem uniósł nawet ręce do góry w geście triumfu, będąc przekonanym, że jest już po walce. Nic takiego jednak się nie wydarzyło, bo okrutnie naruszony Alves zdołał z czasem wrócić na nogi, notując nawet w końcówce obalenie.

Do drugiej rundy Brazylijczyk wyszedł znacznie agresywniej, nie dając już rywalowi tak wiele czasu i przestrzeni na wyprowadzanie kopnięć. Millender dobrze pracował jednak na nogach, umiejętnie kontrolując dystans i w ten sposób unikając kombinacji Brazylijczyka. Alves podkręcił co prawda w końcówce rundy tempo, ale i tak miał gigantyczne problemy z dosięganiem szczęki Millendera, który trafiał częściej – długimi prostymi i podbródkowymi. W końcu jednak regularnie obniżającego przy atakach pozycję Brazylijczyka potraktował soczystym kolanem na głowę, po którym Alves padł na deski, okrutnie naruszony. Amerykanin znów wstrzymał się z dobitką, ale sędzia po szybkiej ocenie stanu Alvesa uznał, że zobaczył już wystarczająco dużo.

*****

UFC Fight Night 126 – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button