Wyniki UFC Auckland: Hooker po wojnie niejednogłośnie lepszy od Feldera

Po wojnie na wyniszczenie w walce wieczoru gali UFC w Auckland Dan Hooker pokonał niejednogłośną decyzją Paula Feldera.

W walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 26 w Auckland Dan Hooker (20-8) pokonał niejednogłośną decyzją Paula Feldera (17-5).

Hooker rozpoczął od serii kopnięć na wysokości łydki, dwoma z nich solidnie trafiając Feldera. Amerykanin agresywniejszy, ale inkasuje ładnego sierpa. Hooker krąży wzdłuż siatki. Dosięga Amerykanina kolejnymi srogimi łydkingami. Felder w końcu odpowiada soczystym prawym. To jednak Hooker jest nadal znacznie aktywniejszy. Miesza proste z lowkingami. Felder ma problemy z wyczuciem dystansu. Nie potrafi dosięgać hasającego do boku rywala. W końcu trafia jednak soczystym lewym sierpem, ale Nowozelandczyk szybko dochodzi do siebie. Inkasuje jednak lowkinga na wysokości łydki. Klincz. I wracamy na środek. Felder naciera, ale Hooker dobrze kontroluje dystans, umiejętnie opędzając się od rywala prostymi i lowkingami. W ostatnich sekundach Irlandzki Smok trafia dwoma mocnymi ciosami na głowę. Do narożnika Amerykanin zszedł jednak z bardzo mocno zapuchniętym prawym okiem.

Początek drugiej odsłony dla Nowozelandczyka, który kontynuuje ostrzał lowkingami i prostymi, świetnie wykorzystując swoją przewagę zasięgu. Ostre wymiany na środku oktagonu – obaj trafiają potężnymi ciosami, ale obaj utrzymują się na nogach. Po kolejnej wymianie Hooker zachodzi w klinczu za plecy Felderowi, ale nie jest w stanie wpiąć obu nóg. Z czasem Amerykanin uwalnia się. To nadal jednak Nowozelandczyk prezentuje się lepiej. Felder trafia lowkingiem, dokłada prostego. Coraz więcej niskich kopnięć autorstwa Amerykanina dochodzi celu. Obrotówka na korpus w wykonaniu Feldera. Srogie wymiany w ostatnich sekundach rundy – obaj zawodnicy trafiają potężnymi uderzeniami, ale obaj znoszą je świetnie. Felder wydaje się powoli wracać na odpowiednie tory, coraz częściej celując w korpus Nowozelandczyka.
Amerykanin dobrze wszedł w trzecia rundę – trafił dobrymi ciosami, lowkingiem. Kontynuuje ostrzał korpusu oponenta. Jego lewica dochodzi szczęki Hookera coraz częściej. Podobnie z łydkingami. Nowozelandczyk pozostaje jednak cały czas w grze – i trafia! Kombinacja! Lewy, prawy! Wojna na wyniszczenie. Lowking ze strony Feldera, ładne ciosy Hookera. Twarze obu mocno porozbijane. Nowozelandczyk dobrze pracuje lewym prostym. Felder odpowiada lowkingiem, poprawia krosem. Nadal chętnie atakuje korpus Hangmana. Trafia obrotowym kopnięciem. Naciera. W końcówce szuka obalenia, ale kończy przyszpilony do siatki przez Nowozelandczyka. Tam jednak rozpuszcza kolana i łokcie na rozerwanie.

Potężny lowking na otwarcie czwartej rundy w wykonaniu Feldera. I kolejny! Hooker wyraźnie je odczuł, ale… odpowiedział soczystymi prostymi. Sroga kombinacja Amerykanina dochodzi celu! Irlandzki Smok łapie wiatr w żagle? Hooker odpowiada! Ale Felder z kolejną srogą kombinacją lewego sierpa z krosem! Wow! Pogruchotał szczękę Nowozelandczyka?! Hooker utrzymuje się na nogach, ale idzie po obalenie – bez powodzenia. Na rozerwanie obaj trafiając, ale Nowozelandczyk znów szuka klinczu, obalenia. Unieruchamia Feldera przy ogrodzeniu. Ten jednak zrywa uchwyt. Dwie minuty do końca. Znów 3-1 Amerykanina smaga szczękę Nowozelandczyka. Kolejny prawy dochodzi celu. I lewy! Hooker znów ratuje się próbą zapaśniczą – nie finalizuje jej, ale zwalnia walkę w klinczu. Tam trzyma Feldera do końca rundy.Niskie kopnięcia Feldera dochodzą celu. Prawy prosty również. Kolejny! Hooker odpowiada prostymi, ale uderzenia Amerykanina ważą więcej. Kros ląduje na szczęce Nowozelandczyka. Felder agresywniejszy, aktywniejszy. Overhand trafia. Hooker szuka obalenia, ale Amerykanina nie daje się przewrócić. Nowozelandczyk unieruchamia go jednak w klinczu, ale tylko na chwilę. Dwa srogie prawe lądują na szczęce Paula! Ten jednak odpowiada potężnym prawym. Walka odrobinę się wyrównała. Dwie minuty do końca zawodów. Lewy prosty Hookera, lewy prosty Feldera. Kros Amerykanina świszcze przed szczęką Nowozelandczyka. Felder z dwoma srogimi jabami! Poprawia prawym! Hooker ratuje się jednak zejściem do nóg – i tym razem kładzie rywala na plecach. Felder wije się jak zły, wraca na nogi, ale Hooker trzyma ciasno, nie daje mu uciec.
Sędziowie wskazali niejednogłośnie w stosunku 2 x 48-47, 47-48 na Daniela Hookera, który odnosi trzecie z rzędu i siódme w ostatnich ośmiu występach zwycięstwo.

Po walce Nowozelandczyk zaprosił w oktagonowe tany Justina Gaethje.

Paul Felder nie wykluczył, że była to jego ostatnia walka w karierze.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

UFC Auckland: Felder vs. Hooker – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply