Wyniki UFC Apex: Marvin Vettori rozbił i udusił Karla Robersona (VIDEO)

Marvin Vettori pokonał Karla Robersona przez poddanie w pierwszej rundzie podczas gali UFC Apex w Las Vegas.

W nafaszerowanym złymi emocjami co-main evencie gali UFC Apex Marvin Vettori (15-3-1) poddał Karla Robersona (9-3).

Obaj bardzo czujni od początku walki. Roberson czai się na kontrę lewym. Vettori uważny. Ładny lewy w kontrze w wykonaniu Amerykanina – nad ręką Włocha. Roberson szybszy, dobrze poukładany w stójce.

Vettori inicjuje klincz, ładnie nurkując pod ciosami rywala. Ustawia go na ogrodzeniu, szukając obalenia. Po krótkiej kotłowaninie – Roberson próbował kontrować i zachodzić mu za plecy – układa rywala na dole przy ogrodzeniu. Tam kontroluje go i okolicznościowo zmiękcza udrzeniami.

Amerykanin próbuje wstwać, ale Włoch zagraża mu gilotyną. Roberson wraca na nogi, ale tam Vettori ponownie czai się na gilotynę… Ciasno! Przetacza rywala, ale ten wykaraskał się! Znalazł się na górze!
Vettori dobrze jednak kręci się, wraca na górę, podbiera nogę Robersona i kładzie go na plecach. Ustabilizował sobie rywala przy ogrodzeniu, tam rozpuszczając ręce w ostcych uderzeniach. Obijał metodycznie Amerykanina, zagrażąjąc mu też gilotyną.

Gdy Roberson oddał plecy, Vettori zapiął ciasne duszenie, zmuszając rywala do klepania.
Dla 26-letniego Włocha jest to trzecie zwycięstwo z rzędu, którym prawdopodobnie toruje sobie drogę do czołowej piętnastki kategorii średniej. Jest to też dla niego pierwsze skończenie od prawie czterech lat.

Seria dwóch zwycięstw Karla Robersona, który przed tą walką przestrzelił wagę o prawie pięć funtów, dobiegła końca.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

UFC Apex: Eye vs. Calvillo – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply