UFC

Wyniki UFC 263: Movsar Evloev zamiótł oktagon Hakeemem Dawodu

Świetnie dysponowany Movsar Evloev poturbował zapaśniczo i parterowo Hakeema Dawodu na UFC 263.

W starciu otwierającym kartę wstępną gali UFC 263 w Glendale Movsar Evloev (15-0) pomimo pewnych problemów w rundzie trzeciej zdominował Hakeema Dawodu (12-2-1), okrutnie wycierając Kanadyjczykiem oktagon.
Evloev rozpoczął walkę lepiej, dosięgając rywala mocnym prawym, a następnie lewym sierpowymi. Hasając żwawo do boków, był w szermierce na proste skuteczniejszy.

Następnie Rosjanin zainicjował walkę na chwyty, kapitalnie przeplatając różne techniki i ostatecznie zachodząc Kanadyjczykowi za plecy. Rozbijał rywala krótkimi uderzeniami, polując na duszenie. Dawodu nie miał pomysłu na to, jak uwolnić się z niedogodnej pozycji, inkasując sporo krótkich uderzeń. W ostatnich sekundach wrócił na nogi, ale nie był w stanie zrzucić z siebie Ingusza.
Już w jednej z pierwszych akcji Evloev świetnie zanurkował pod uderzeniami Dawodu, doskonale przenosząc walkę do parteru. Kanadyjczyk wrócił na chwilę na nogi, ale Evloev szybko ponownie położył go na plecach, dominując z góry. Spróbował naciskówki na szczękę, ale Dawodu przetrwał.

Ingusz rozbijał rywala zza pleców, nieustannie zagrażając mu duszeniami. Kanadyjczyk był już mocno porozbijany, choć cały czas próbował się wydostać – bez sukcesów. W końcówce rundy Evloev zdzielił jeszcze Dawodu kilkoma potężnymi uderzeniami, które Kanadyjczyk wyraźnie odczuł.

Pierwsze cztery minuty trzeciej rundy toczyły się w stójce – Evloev spróbował dwóch obaleń, ale nie był w stanie ich sfinalizować. Przewaga w szermierce na pięści i kopnięcia należała do Dawodu, choć z uwagi na obalenia Ingusza Kanadyjczyk nie mógł się otworzyć. Był jednak w stanie zdzielić Evloeva kilkoma mocnymi ciosami w końcówce walki, ale Rosjanin poszedł wówczas ostro w zapasy, kładąc rywala na deskach, kontrolując do końca walki i obijając.Werdykt był formalnością. Sędziowie wskazali jednogłośnie (3 x 29-27) dla Movsara Evloeva, który odniósł piąte zwycięstwo z rzędu, podtrzymując nieskazitelny bilans.

Seria pięciu wiktorii Kanadyjczyka dobiegła końca.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

UFC 263: Adesanya vs. Vettori II – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button