UFC

Wyniki UFC 263: Brad Riddell po wojnie pokonał Drewa Dobera

Brad Riddell miał w pierwszej rundzie sporo problemów z Drewem Doberem, ale wygrał dwie kolejne i cały pojedynek.

W wyróżnionej walce karty wstępnej gali UFC 263 w Glendale Brad Riddell (10-1) po świetnym widowisku wypunktował Drewa Dobera (23-11).

Walczący z odwrotnej pozycji Dober rozpoczął walkę agresywniej, ale zainkasował kilka lewych sierpowych w kontrze od rywala. Niewiele sobie jednak z nich robił, w jednej z wymian okrutnie wstrząsając Nowozelandczykiem. Poprawił kolejnymi uderzeniami, szukając skończenia, ale Riddell poszedł w desperackie zapasy – i choć tylko na chwilę przewrócił Amerykanina, zwolnił tempo walki w klinczu.

Po rozerwaniu Dober ruszył do ataków, dosięgając Riddella kilkoma mocnymi uderzeniami. Jednak Nowozelandczyk nigdzie się nie wybierał – zdzielił Amerykanina ładnymi kontrami. Ba, wydawało się, że trafił mocniejszymi uderzeniami, kilka razy dosięgając rywala soczystym krzyżowym. Wydawało się, że w końcówce nawet nim wstrząsnął.

W jednej z pierwszych wymian w drugiej rundzie Dober ponownie naruszył Riddella, który znów uciekł się do zapasów – bez powodzenia. Nowozelandczyk doszedł szybko do siebie, traktując przeciwnika ślicznymi kontrami. Dober sam poszedł w zapasy – i przewrócił Nowozelandczyka. Ten jednak szybko wrócił na nogi i sam próbował przy ogrodzeniu obalić Dobera – bez powodzenia.

Po rozerwaniu Drew ponownie wstrząsnął w wymianach Bradem, ale ten sprowadził walkę do parteru. Był bliski przedarcia się do dosiadu, ale Dober zdołał wrócić na górę.

Obaj zawodnicy byli już mocno porozbijani i nieco zmęczeni. Riddell prezentował się lepiej, kilka rasy dosięgając Dobera ślicznymi kontruderzeniami.

Już w jednej z pierwszych akcji trzeciej rundy Riddell fantastycznymi kontrami mocno zachwiał Doberem, który poszedł w zapasy – bez powodzenia. Walka przeniosła się na środek oktagonu.

Tam szybszy i lepiej poukładany technicznie Riddell trafiał częściej, atakując także doły. Dober nie pozostawał mu jednak dłużny, trafiając kilkoma sierpami i kopnięciami na korpus. Amerykanin spróbował obalenia, ale Nowozelandczyk świetnie się wybronił.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

W końcówce Riddell okrutnie naruszył Dobera kolejnym srogim prawym, ruszając z kanonadą uderzeń celem skończenia rywala. Trafił kolejnymi ciosami, ale Dober uratował się zejściem do nóg, na chwilę znajdują się na górze. Jednak Nowozelandczyk odzyskał dominującą pozycję, rzucając jeszcze kilka bomb z góry, zanim rozbrzmiała syrena kończąca walkę.

Sędziowie wskazali jednogłośnie (3 x 29-28) na odnoszącego piąte zwycięstwo z rzędu Brada Riddella.

Dla Drewa Dobera jest to druga porażka z rzędu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

UFC 263: Adesanya vs. Vettori II – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button